Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Mauricio „Magu” Ramirez

Mauricio „Magu” RamirezDostęp do wiedzy z zakresu realizacji nagłośnienia i konfiguracji systemów jest obecnie znacznie prostszy niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Na dziesiątkach stron internetowych roi się od przewodników, poradników, kursów i szkoleń online, ułatwiających naukę zagadnień związanych z dźwiękiem live czy umożliwiających podpatrywanie patentów i tricków. Żadne szkolenie realizowane za pomocą szklanego ekranu nie da nam tyle co możliwość spotkania oko w oko z doświadczonymi fachowcami. Z tego względu producenci sprzętu i duże ośrodki edukacyjne stawiają na organizację seminariów, spotkań, wykładów i konferencji prowadzonych przez najbardziej doświadczonych specjalistów. Jednym z takich szkoleniowców jest związany z firmą Meyer Sound Mauricio „Magu” Ramirez, który gościł niedawno w Polsce.

 

Meyer Sound jest producentem, który przywiązuje dużą wagę nie tylko do opracowywania i wdrażania nowych produktów, ale także do odpowiedniego szkolenia użytkowników tych rozwiązań. Seminaria są prowadzone w sposób łączący wiedzę teoretyczną i podstawy teorii fizyki czy matematyki z metodami i rozwiązaniami pozwalającymi wykorzystywać określone rozwiązania dźwiękowe w praktyce. Jedną z osób prowadzących spotkania, podczas których przekazuje się nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia dźwiękowe w łatwej do zrozumienia i przystępnej formie, jest Mauricio „Magu” Ramirez – pierwszy pełnoetatowy szkoleniowiec firmy Meyer Sound prowadzący seminaria traktujące o dźwięku i systemach dźwiękowych. Jest doskonale znany po obydwu stronach Atlantyku, przede wszystkim za sprawą ogromnej wiedzy teoretycznej przekazywanej w niezwykle interesujący i angażujący słuchaczy sposób.

Mauricio, zanim rozpoczął swoją karierę w branży profesjonalnego dźwięku, zdobył w rodzimym Meksyku wykształcenie z zakresu zarządzania komputerami. Po wielu latach pracy z różnymi firmami rentalowymi i artystami przekształcił zdobyte na tym polu doświadczenia w autorski program edukacyjny realizowany w ramach szkoleń dla specjalistów branży nagłośnieniowej. W 1992 roku założył szkołę Dynamix School skupioną na edukacji specjalistów z Meksyku i Ameryki Południowej. Rok później Ramirez zaczął sam uczęszczać na szkolenia z zakresu specjalistycznej platformy pomiarowej SIM firmy Meyer Sound, a następnie przez trzy lata prowadził szkołę Meyer Sound w Meksyku. W 1997 roku „Magu” został mianowany koordynatorem programu edukacyjnego firmy, a dwa lata później uzyskał certyfikat szkoleniowca SIM.

Obecnie Ramirez prowadzi szkolenia w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. W kwietniu tego roku szkoleniowiec był gościem polskiego dystrybutora Meyer Sound, firmy Polsound. W trakcie dwudniowego seminarium „Podstawy działania systemów nagłośnieniowych oraz ich stosowania i optymalizacji” szkoleniowiec przeprowadził zgromadzonych gości przez arkana sztuki konfigurowania i realizacji pomiarów systemów nagłośnieniowych.

Tym, co wyróżnia szkolenia prowadzone przez Mauricia Ramireza, jest niezwykła umiejętność prezentacji zaawansowanych zagadnień z zakresu matematyki czy fizyki w prosty i łatwy do zrozumienia – nawet przez początkujących adeptów nagłośnienia – sposób. Latynoskie korzenie szkoleniowca gwarantują nie tylko bardzo dynamiczną formę prowadzenia spotkań, są także gwarancją pełnego skupienia wszystkich słuchaczy. W trakcie polskiego spotkania z Mauriciem „Magu” Ramirezem rozmawialiśmy z nim zarówno o dostępnych obecnie technologiach, jak i kondycji branży.

To tylko fragment artykułu. Ten i wiele innych artykułów w całości przeczytasz w magazynie
Muzyka i Technologia
10/ 2016


PRODUCENT: Meyer Sound - www.meyersound.com

DYSTRYBUTOR:Polsound - www.polsound.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYWIADY

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)