Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Estrada Rybnicka o wyborze VTX A12

Estrada Rybnicka o wyborze VTX A12
Na zdjęciu właściciele firmy Estrada Rybnicka – od lewej: Zbigniew Krótki i Wojciech Lala.

 

Zbigniew Krótki i Wojciech Lala osiemnaście lat temu, w 1999 roku otworzyli w Rybniku firmę nagłośnieniową o nazwie Estrada Rybnicka. Na osiemnaste urodziny firma jako pierwsza w Europie nabyła najnowszy system liniowy JBL VTX A12, który jest kompletnym rozwiązaniem na scenę dla średnich i dużych realizacji.

 

W systemie znajdziemy najnowsze osiągnięcia producenta pod względem konstrukcji falowodu i budowy przetworników, których zastosowanie w module przełożyło się na niespotykaną precyzję, efektywność, a także pokrycie. Producentowi udało się osiągnąć pokrycie w poziomie wynoszące 90° w paśmie 250 Hz – 18 kHz, oferując przy tym charakterystykę częstotliwościową w przedziale od 46 Hz do 19 kHz.

VTX A12 to podsumowanie ponad sześćdziesięciu pięciu lat doświadczeń marki w budowie scenicznych systemów nagłośnieniowych. Najnowsze technologie i rozwiązania przełożyły się również na łatwość montażu. Moduły systemu oferują innowacyjny system montażu pionowego – vertical transporter (VT) – zapewniający ułożenie modułów z maksymalnie dziesięciostopniowym załamaniem.

 

W trakcie targów Prolight + Sound 2017 mieliśmy okazję porozmawiać z właścicielami firmy Estrada Rybnicka, którzy nabyli najnowszy system liniowy VTX A12 marki JBL.

 

Łukasz Kornafel, MiT: Co zdecydowało o wyborze VTX A12?

Zbigniew Krótki i Wojciech Lala, Estrada Rybnicka: Działamy już jakiś czas na rynku, a nasi klienci robią coraz większe imprezy. W naturalny sposób zaistniała potrzeba nabycia systemu, który sprawdzi się na realizacjach stadionowych i wzbogaci nasz asortyment oraz rozszerzy możliwości rozwoju.

 

Czy czekaliście Państwo specjalnie na VTX A12 i wiedzieliście, że to będzie właśnie ten system?
Przekonała nas oferta i wizyta naszych pracowników w Londynie w celu sprawdzeniu możliwości tego systemu.

 

Które najważniejsze cechy przemówiły za wyborem tego systemu?
Stosunek mocy do rozmiarów systemu, a przede wszystkim mobilność zestawu i łatwość montażu, która skraca czas instalacji.

 

W jakiej konfiguracji zakupiliście system?
Dwadzieścia cztery moduły wiszące VTX A12 i szesnaście subwooferów VTX G28, z całym osprzętem i wzmacniaczami. Ponadto zakupiliśmy dwanaście sztuk VTX V20, cztery subwoofery VTX S25 oraz dziesięć monitorów VTX M22.

 

Jak będzie wyglądać proces wdrożenia systemu do Państwa firmy?
Najpierw odbędzie się szkolenie teoretyczne. Następnie przy pierwszym podwieszeniu towarzyszyć będą nam przedstawiciele firmy ESS Audio. Chcielibyśmy również zaprosić realizatorów dźwięku którzy będą zainteresowani sprawdzeniem możliwości nowego systemu.

 

Czy wiecie już kiedy Wasz nowy system zagra?
Najprawdopodobniej – jeśli wszystko się uda - będzie to połowa maja w Nysie.

 

Sprawili Państwo sobie wyjątkowy prezent na osiemnaste urodziny. Życzymy w imieniu całej Naszej Redakcji wielu sukcesów. Dziękujemy za rozmowę.
My również dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

 


PRODUCENT: JBL - www.jblpro.com

DYSTRYBUTOR:ESS Audio - www.essaudio.pl

OBSŁUGA TECHNICZNA: Estrada Rybnicka - www.estrada.rybnik.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYWIADY

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)