Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Dni otwarte z urządzeniami Prolights

Dni otwarte z urządzeniami ProlightsOd lewej: Kuba Czarnik, Fabio Sorabella i Marek Czarnik

 

Rozmowa z Fabiem Sorabellą i Markiem Czarnikiem

 

W dniach 23 i 24 maja w studiu ATM w Warszawie odbyła się prezentacja nowych urządzeń grupy Music & Lights, których bezpośrednim dystrybutorem na polskim rynku jest prowadzona przez Marka Czarnika firma Show Design. Gościem specjalnym wydarzenia, które miało charakter otwarty, był Fabio Sorabella – właściciel Music & Lights.

 

Formuła spotkania stanowiła doskonałą okazję doświadczenia i bezpośredniego kontaktu z urządzeniami oświetleniowymi wchodzącymi właśnie na rynek, skonfrontowania swoich wymagań względem nich oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami z ludźmi decyzyjnymi obu firm, które wspólnie zorganizowały pokaz. Zaprezentowane zostały między innymi serie ruchomych głów RA3000PROFILE, PANORAMA IP WBX, PANORAMA IP AIRBEAM, AIR5FAN, ARIA700PROFILE, STARK1000, PIXIEWASH, LUMA 1500SH. Stroboskopy SUNBLAST, SUNBAR, listwy STARKBAR1000, naświetlacz SOLAR27Q, ARENACOB4FC, projektor GOBO MOSAICO, reflektory profilowe LED ECLIPSE HDTW, ledowe oprawy teatralne ECLIPSE FRESNEL TW oraz urządzenia PAR i listwy ledowe. W sumie do dyspozycji było ponad sto urządzeń!

Dla gości przygotowane były również sterowniki oświetleniowe marki HOG oraz MA Lighting. Korzystając z okazji, poprosiliśmy Fabia Sorabellę i Marka Czarnika, aby odpowiedzieli na kilka pytań dotyczących wzajemnej współpracy, postrzegania rynku i swojej dalszej obranej drogi.

 

 

Andrzej Skowroński, Muzyka i Technologia: W jaki przedział klientów celujecie?

Fabio Sorabella, Music & Lights: Mamy bardzo szeroką gamę produktów – od niewielkich, pasujących do kameralnych miejsc, aż do urządzeń dużej mocy, do wykorzystania przy koncertach na stadionach. W swoim portfolio chcemy mieć produkty, które z powodzeniem zastosują ludzie prowadzący działalność różnej wielkości.

 

Czy celem jest stworzenie urządzeń pojawiających się w riderach technicznych?

Bardzo istotną cechą naszych produktów ma być „riderowość”, czym zainteresowane są firmy rentalowe oraz zajmujące się produkcją wydarzeń. Chcemy, aby inwestycja się zwracała i dbamy o to, aby ta grupa klientów była zadowolona.

 

Jak widzisz w tych założeniach rynek polski?

Show Design wykonuje ogromną pracę, promując nasze produkty. Jest to firma bardzo aktywna. W ubiegłym roku nasze urządzenia były między innymi na trasie Męskiego Grania. Jest to oczywiście pochodna coraz większej popularności również w innych krajach, ale na polskie tereny również się ona przekłada.

 

 

Andrzej Skowroński, Muzyka i Technologia: Opowiedz, jak układa się współpraca z Music & Lights?

Marek Czarnik, Show Design: Współpraca ta jest wręcz na poziomie rodzinnym. Na naszym dzisiejszym wydarzeniu jest obecny właściciel. Nie jest to korporacyjny tryb współpracy. Ruchy decyzyjne wykonywane są natychmiast. Mamy również kreatywny wpływ na to, co dzieje się w sferze produkcji. Dostarczamy uwagi nasze oraz użytkowników, z czego pełnymi garściami czerpie producent.

 

W jaki sposób te uwagi są realizowane?

Już na etapie pomysłów, dostarczamy wówczas nasze koncepcje. Jest seria urządzeń, która pojawiła się na rynku na naszą wyraźną prośbę. Zaimplementowane są w nich wszelkie funkcje, które były potrzebne do realizacji założeń. Dostajemy bardzo często prototyp, uczestniczymy w pisaniu oprogramowania. Zanim produkt ostatecznie będzie miał swoją premierę, zostaje poddany serii prób na wielu scenach, aby finalnie sprostać wymaganiom. RA między innymi jest testowane w Sopocie oraz tu. Zbieramy feedback. Najpierw badamy, później wprowadzamy.

 

 

Tekst i zdjęcia

Andrzej Skowroński

Muzyka i Technologia

To tylko fragment artykułu. Ten i wiele innych artykułów w całości przeczytasz w magazynie
Muzyka i Technologia
7/ 2018


PRODUCENT: Prolights - www.musiclights.it

DYSTRYBUTOR:Show Design - www.showdesign.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYWIADY

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)