Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Christie Boxer 4K30 w ofercie VES

Christie Boxer 4K30 w ofercie VESWywiad z Dominiką Borawską i Łukaszem Melińskim

Projektor Christie Boxer 4K30 to bez wątpienia jedno z najlepszych urządzeń tego typu na świecie i zarazem marzenie wielu firm działających na rynku usług event engeenering. Parametry pracy i jego możliwości przy zachowaniu stosunkowo niewielkiej masy są imponujące, co zgodnie podkreślają jego użytkownicy.

 

Do grona szczęśliwych posiadaczy „boksera” w ostatnim czasie dołączyła firma VES, która zakupiła cztery sztuki projektorów wyposażone w komplet trzech obiektywów każdy. O zaletach nowych urządzeń, korzyściach dla firmy i klientów oraz nowych możliwościach rozmawiałem z Dominiką Borawską – kierownikiem projektów w VES sp. z o.o., oraz Łukaszem Melińskim – multimedia designerem w VES.

 

Marcin Ziniak, MiT: Christie Boxer 4K30 to kolejne urządzenie w ofercie VES pracujące w środowisku wysokich rozdzielczości i technologii Ultra HD – jest moc?

Łukasz „Melina” Meliński: Moc jest z nami. Sęk w tym, że boxerów nie można porównywać ani do poprzedników, ani do konkurencji – powiem nawet więcej, to najlepsze projektory na świecie. A dodatkowym atutem jest to, że wielka moc może być regulowana co 5000 lumenów. Chcesz 20 000, 25 000 lub 30 000 lumenów? Sam decydujesz.

 

Jakie kryteria zadecydowały o wyborze tych właśnie projektorów?

Łukasz „Melina” Meliński: Jest to projektor przemyślany w każdym calu. Efekt wieloletnich doświadczeń Christie oraz rynków eventowych. Najlżejszy i najjaśniejszy projektor w klasie. Wybraliśmy oczywiście najwyższy model 4k30. Zalety boxerów można wymieniać bardzo długo. Przytoczę więc kilka. Po pierwsze: waga – 75 kg, przy tej mocy niewyobrażalnie mało. Elastyczne możliwości instalacji odkrywają nowe możliwości w projektowaniu – nie ma ograniczeń, można go obracać dowolnie w każdej osi. I wielu innych rozwiązań jak wbudowane kart WARP, do zniekształcania obrazu czy moduł NFC służący do sczytywania np. telefonem informacji choćby o lampach. No i ten kolor… żaden inny tak nie zaświeci.

 

Czy nowe możliwości zmieniły wasze podejście do produkcji eventów?

Dominika Borawska: Boxery otworzyły nową epokę w kategorii projekcji multimedialnych w Polsce. Nowe projektory nie tyle zmieniły nasze podejście do produkcji eventów, co umożliwiły ich realizację w dotąd nieosiągalnej w Polsce jakości. Połączenie ich mocy z pozostałymi parametrami technicznymi i możliwościami media serwerów d3 to gwarancja najwyższej klasy pokazu. Projektanci firmy Christie zadbali o to, aby model Boxer 4K30 był połączeniem najwyższych standardów projekcyjnych z zoptymalizowaną wagą i solidnym wykonaniem urządzeń, zapewniając tym samym nową jakość pracy dla zespołów realizacyjnych. Pracę z urządzeniami na każdym etapie realizacji ułatwia nie tylko waga projektorów – projektory mają również kolorowe wyświetlacze LCD umożliwiające podgląd obrazu, pełen zestaw soczewek oraz własny wbudowany zestaw narzędzi.

 

Więcej w kwietniowym numerze MiT ...

To tylko fragment artykułu. Ten i wiele innych artykułów w całości przeczytasz w magazynie
Muzyka i Technologia
4/ 2017


PRODUCENT: Christie - www.christiedigital.com

DYSTRYBUTOR:LTT - www.ltt.com.pl

OBSŁUGA TECHNICZNA: Ves - www.ves.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYWIADY

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)