Testy > Siena TSP122-AN
18-07-2016

TEST - Turbosound Siena TSP122-AN

Z pewnością kojarzycie świetnie przyjętą przez rynek serię IQ Turbosounda. Do tej pory nie miałem okazji poznać tych konstrukcji na własne uszy, dlatego też niezwykle ucieszyła mnie perspektywa przetestowania przedstawiciela serii Siena, której skrótowa charakterystyka brzmiała: „takie IQ, tylko w drewnie”. Ile dobrego chcielibyśmy powiedzieć o (skądinąd całkiem zgrabnej i stylistycznie udanej) serii IQ, to jednak rzut okiem na modele Siena buduje wrażenie obcowania z głośnikami wyższej klasy. I na tym skończymy porównania, bo – jak zaznaczyłem – o „mniej eleganckiej” linii Turbosounda wiem tylko tyle, ile przeczytałem w teście Jacka Mazura na łamach naszego magazynu. W kolejnych akapitach skupię się już na testowanym urządzeniu o symbolu TSP122-AN.

 

Kompaktowe i wszechstronne aktywne kolumny głośnikowe to osobna grupa produktów na rynku, a konkurencja jest tu ogromna. Liczy się więc każdy detal, każda funkcjonalność i każda przewaga. Kolumny prezentują się niemal z klasyczną skromnością profesjonalnych drewnianych paczek pasywnych. Kompaktowe wymiary, brak niepotrzebnych ozdobników, solidna czarna półmatowa farba i czarna maskownica z wyraźnym, acz dyskretnym logo budują obraz produktu, który kupuje się wzrokiem. TSP122-AN Siena to konstrukcja dwudrożna, aktywna, z wbudowanym wzmacniaczem (dwukanałowy, klasa D), modułem DSP i przetwornikami w rozmiarze 12'' i 1''. Producent anonsuje moc na poziomie 2500 W, co mimo że wygląda dość imponująco, mówi niewiele. Deklarowane pokrycie (zbieżne z rzeczywistym) to 70° w poziomie i 50° w pionie (gdy paczka stoi), co wydaje się być rozsądnym kompromisem pomiędzy zastosowaniem konstrukcji w roli monitora i głównego nagłośnienia.

 

tekst

Łukasz Zygarlicki

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Turbosound - www.turbosound.com

DYSTRYBUTOR: SoundTrade - www.soundtrade.pl

TESTY


Turbosound iNSPIRE iP3000

Dla kogo iP3000 będzie odpowiedni? Moim zdaniem doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tego rodzaju system mobilny jest wystarczający. A zatem koncerty i występy w małych i średnich klubach, wesela i podobne w klimacie potańcówki, prelekcje, eventy firmowe itd. Oczywiście w wielu sytuacjach nie obejdzie się bez użycia zewnętrznego miksera, ale to już jest kwestia drugorzędna. Krótko mówiąc, produkt ze wszech miar godzien polecenia i zainteresowania!

Turbosound iNSPIRE iP2000

Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, uważam, że urządzenie jest naprawdę warte polecenia – szczególnie niewielkim firmom na eventy oraz zespołom i solistom potrzebującym uniwersalnego i przenośnego systemu, zdolnego nagłaśniać zarówno średnie sale bankietowe, jak i zapewnić dobre warunki na próbie.

Turbosound TMS 122M

Gdy dodamy wszechstronność testowanego głośnika, jakość wykonania i odporność na trudy pracy, dostajemy świetne narzędzie, które jest ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy mają okazjonalnie bądź na stałe do obsłużenia średnie i większe sceny, będące gotowe na przyjęcie profesjonalnych muzyków.

Turbosound iQ12 i iQ15B

Postęp technologiczny, coraz wyższe wymagania, a także kompleksowość rozwiązań są czynnikami, ktore definiują to, co dzieje się w branży audio... i nie tylko. Turbosound postanowił wyjść naprzeciw coraz wyższym wymaganiom, konstruując i wprowadzając do sprzedaży nową linię produktową, jaką jest seria iQ.

Turbosound TCS-122 i TCS-B15A

W ramach niniejszego testu miałem okazję przyjrzeć się dwóm przedstawicielom serii TCS: dwudrożnemu zestawowi TCS-122 oraz subbasowi TCS-S15A. Zestawy TCS przewidziane są wyłącznie do podwieszania. Jako docelowe środowisko pracy zestawów serii TCS (dawniej Contracting) wymieniłbym przede wszystkim kluby muzyczne, świątynie, teatry, a nawet stadiony, gdyż wersje pasywne dostępne są w wariancie IP54, odpornym na warunki atmosferyczne.