Testy > Vi5000
26-11-2016 (MIT 12/ 2016 )

TEST - Soundcraft Vi5000

Konsolety serii Vi ze stajni Soundcrafta są jednymi z najczęściej spotykanych konsolet zarówno w riderach polskich artystów, jak i arsenale firm rentalowych. Nazwa serii pochodzi od opatentowanego przez Soundcrafta interfejsu Vistonics, który łączy ekrany dotykowe z fizycznymi przyciskami i enkoderami, aby maksymalnie uprościć obsługę. To akurat udało się producentowi w stu procentach. Nawet początkujący realizator, który nie miał wcześniej styczności z konsoletami tej serii, jest w stanie zrealizować koncert po pięciu minutach pracy z tym interfejsem.

 

Właśnie dlatego Vi6, Vi4 oraz kompaktowe Vi1 są tak popularne. Niestety, pomimo idealnego wręcz sposobu pracy stoły miały pewne mankamenty, o których bardziej doświadczeni estradowcy doskonale wiedzą. Czy w nowych Vi7000 i Vi5000 udało się ich uniknąć? Podczas testów udało mi się znaleźć odpowiedź na to pytanie, o czym jednak za chwilę.

Soundcraft wypuścił na rynek dwie konsolety: Vi7000 i Vi5000, różniące się jedynie liczbą ekranów i enkoderów. ESS Audio, czyli jedyny dystrybutor produktów Soundcrafta w Polsce, dostarczył do testów Vi5000, ale z całą pewnością można odnieść ten test również do Vi7000.

 

 

tekst

Grzegorz Pyda

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Soundcraft - www.soundcraft.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


Soundcraft Vi1000

Jeśli ktoś zainteresowany jest stabilnie rozwijaną marką, która jest w niemal każdym rider’ze; jeśli ilość zajmowanego miejsca jest dla niego kluczowa, bo zajmuje się np. realizacją eventów, gdzie anego miejsca jest dla niego kluczowa, bo zajmuje się np. realizacją eventów, gdzie każdy zaoszczędzony centymetr jest na wagę złota; jeśli wreszcie planuje zakup, który będzie dzięki kartom rozszerzeń nadal aktualny po upływie paru lat – wtedy koniecznie powinien przemyśleć zakup testowanej konsolety.

Soundcraft Notepad-8FX

Soundcraft Notepad-8FX, pomimo niewielkich gabarytów, oferuje najlepsze cechy znane z konsolet brytyjskiego producenta – niezawodność, najwyższą jakość przetwarzania, profesjonalne efekty i funkcje, które pozwalają na różnorodne zastosowanie. Warto podkreślić jego solidną, niemal pancerną konstrukcję i atrakcyjny design, który w połączeniu z atrakcyjną ceną czyni z niego produkt, który z pewnością warto wziąć pod uwagę podczas wyboru nowego sprzętu.

Soundcraft Ui24R

Oto produkt z zacięciem profesjonalnym, skrojony na miarę pewnych kompromisów, ale w trudnych warunkach potrafi bardzo pomóc dzięki palecie dostępnych funkcji. Stosunek gabarytów do możliwości jest w tym przypadku imponujący.

Soundcraft Vi 2000

Najnowsza propozycja jest minimalizacją formy przy zachowaniu maksymalnej treści w stosunku do odrobinę starszych i większych kuzynów Vi z serii czterocyfrowej. Dostępne są trzy ekrany dzielone dwoma rzędami enkoderów, czyli wciąż znajome ułożenie funkcji w stosunku do poprzedników, jednak w odświeżonej formie z bardziej nasyconymi kolorami.

Soundcraft Signature 16

Najnowsza seria mikserów firmy Soundcraft oznaczona nazwą Signature oferuje wiele nowych rozwiązań oraz wizualny powiew świeżości. Jego obsługa była raczej intuicyjna, zaś wbudowane efekty stanowią bardzo duży plus, zważywszy na cenę urządzenia.