Testy > Motiv
18-07-2016 (MIT 6/ 2016 )

TEST - Shure Motiv

Wraz z nadejściem globalnej wymiany danych poprzez serwisy internetowe, pewne informacje oraz umiejętności przestały być domeną wąskiego grona osób związanych z branżą studyjną. Dzięki portalom z instruktażowymi filmami wideo każdy może nauczyć się podstaw oraz średniozaawansowanych technik studyjnych, a za niewielką dopłatą może posiąść całkiem już rozległą wiedzę teoretyczną na temat tego, w jaki właściwie sposób można zarejestrować swoje pomysły, aby nie wstydzić się ich publikacji, a nawet na nich zarobić. Jedynymi ograniczeniami pozostały dwa elementy: sprzęt oraz umiejętności praktyczne.

 

Kolejność jest nieprzypadkowa, bo to właśnie dzięki uzbrojeniu się w odpowiednie narzędzia możemy materializować zdobytą wiedzę w postać faktycznych dźwięków możliwych do odtworzenia oraz edycji. Domorośli realizatorzy musieli jednak długo szukać półśrodków w postaci łączenia mikrofonów jednej marki z preampem innej, a całość sygnału przesyłać za pomocą konwertera wbudowanego w kartę dźwiękową do komputera. Całość systemu zbudowanego na konsumenckich elementach nie mogła zapewnić ani przyzwoitej jakości nagrania, ani przede wszystkim mobilności, która w drugiej dekadzie XXI wieku zaczęła stanowić kluczowy element każdej dziedziny rynku.

 

Tekst

Andrzej Skowroński

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Shure - www.shure.com

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

TESTY


Shure Axient AD

Axient wyznacza nowe trendy w dziedzinie systemów bezprzewodowych. Jednocześnie nazwa ta została nieco odczarowana, ponieważ do tej pory seria kojarzyła się z ogromnymi kwotami, którymi nawet duże firmy mogły być przerażone. Minęło parę lat, a technologia niegdyś dostępna dla wybranych jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Shure PSM300

Jeśli jesteś muzykiem i kiedykolwiek zastanawiałeś się nad przejściem z odsłuchu podłogowego na douszny albo jesteś realizatorem monitorów i zastanawiasz się nad zaproponowaniem zestawu IEM dla zespołu, z którym współpracujesz, Shure PSM300 może być doskonałym, stosunkowo niedrogim rozwiązaniem.

Shure KSM8

Najnowsza technologia firmy Shure z pewnością może być zakwalifikowana do kategorii pionierskich. Chociaż na pierwszy rzut oka KSM8 wygląda na całkiem normalny mikrofon dynamiczny, jego wnętrze skrywa potężne narzędzie dla bardzo wymagających wokalistów i realizatorów.

Shure PG Alta

Firma Shure, będąca jednym z liderów w dziedzinie mikrofonów od ponad dziewięćdziesięciu lat, postanowiła wyjść naprzeciw konkurencji, tworząc nową linię PG Alta. Mając na względzie lepszą orientację klienta w gąszczu ofert mikrofonów konsumenckich, firma postanowiła odświeżyć istniejącą już linię PG i na jej bazie stworzyć produkt o nowym designie, lepszej jakości i nadal przystępnej cenie.

Shure PG i SM Headest

Test w którym przedstawiamy kilka tegorocznych nowości z oferty Shure: pojemnościowe mikrofony nagłowne SM31FH, SM35 i PGA31 oraz zestawy bezprzewodowe PG Headset i SM Headset.