Testy > KSM8
28-07-2016 (MIT 8/ 2016 )

TEST - Shure KSM8

Firma Shure, pozostając niekwestionowanym liderem w dziedzinie mikrofonów profesjonalnych i półprofesjonalnych, zdecydowanie nie osiadła na laurach. Mając tak wielkie zaplecze techniczne i naukowe, firma wyprzedziła konkurencję i zaprezentowała całkowicie pionierską technologię Dualdyne, zastosowaną w mikrofonie KSM 8. Oczy, a przede wszystkim uszy całego świata audio zwrócone są teraz w kierunku nowego patentu firmy – nic dziwnego, w końcu może się on okazać punktem zwrotnym w historii zarówno firmy, jak i przemysłu mikrofonowego.
 

Z uwagi na osiągniętą wieloletnią pracą pozycję firmy, niemal każda premiera nowego modelu mikrofonu przyciąga dużą uwagę branży. Szczególnie jeśli jest to mikrofon taki jak KSM8, zaopatrzony w nową, niespotykaną dotąd technologię. Tego typu nowość zawsze przyciąga tyle samo sympatyków co sceptyków. Nie jest to dziwne, gdyż opisy urządzenia i technologii Dualdyne zawierają elementy całkowicie dotąd niespotykane. Wiele osób twierdzi, że są to parametry niemożliwe do osiągnięcia. W tej sytuacji nie wystarczy sam test mikrofonu – postanowiłem wykonać test porównawczy, zestawiając urządzenie z innymi mikrofonami Shure, które według samego producenta określane są jako produkty podobne. Będą to dynamiczna Beta 58A oraz pojemnościowe Beta 87A i KSM 9. Jak wypadł przy nich mikrofon mający połączyć cechy dynamicznego i pojemnościowego? Przekonacie się w poniższym tekście.

 

tekst

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Shure - www.shure.com

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

TESTY


Shure GLXD Advanced

GLX-D jest rekomendowany przez producenta jako system bezprzewodowy przeznaczony do małych i średnich przestrzeni, takich jak sale wykładowe, konferencyjne oraz kościoły, a także jako osobisty system bezprzewodowy dla muzyków. Połączenie atrakcyjnej ceny oraz technologii opartej o pasmo radiowe 2,4 GHz wydaje się być bardzo trafioną propozycją w tej przestrzeni rynkowej.

Shure Axient AD

Axient wyznacza nowe trendy w dziedzinie systemów bezprzewodowych. Jednocześnie nazwa ta została nieco odczarowana, ponieważ do tej pory seria kojarzyła się z ogromnymi kwotami, którymi nawet duże firmy mogły być przerażone. Minęło parę lat, a technologia niegdyś dostępna dla wybranych jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Shure PSM300

Jeśli jesteś muzykiem i kiedykolwiek zastanawiałeś się nad przejściem z odsłuchu podłogowego na douszny albo jesteś realizatorem monitorów i zastanawiasz się nad zaproponowaniem zestawu IEM dla zespołu, z którym współpracujesz, Shure PSM300 może być doskonałym, stosunkowo niedrogim rozwiązaniem.

Shure Motiv

Shure Motiv to seria produktów przeznaczona głównie do użytku z przenośnymi urządzeniami, takimi jak smartfony oraz tablety, ale w większości przypadków można podłączyć je do komputerów przenośnych i stacjonarnych.

Shure PG Alta

Firma Shure, będąca jednym z liderów w dziedzinie mikrofonów od ponad dziewięćdziesięciu lat, postanowiła wyjść naprzeciw konkurencji, tworząc nową linię PG Alta. Mając na względzie lepszą orientację klienta w gąszczu ofert mikrofonów konsumenckich, firma postanowiła odświeżyć istniejącą już linię PG i na jej bazie stworzyć produkt o nowym designie, lepszej jakości i nadal przystępnej cenie.