Testy > LEDBeam 1000
25-10-2016 (MIT 11/ 2016 )

TEST - Robe LEDBeam 1000

Robe to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Pochodząca z Czech firma w ostatnich lat wypuściła na rynek wiele znanych urządzeń, takich jak seria LEDWash (na bazie której powstała recenzowana głowica), Pointe czy BMFL. Oprócz podążania za trendami, pochwalić należy wykonanie – wszystkie urządzenia tej firmy są dopracowane pod względem technicznym, co zmniejsza ryzyko awarii do minimum.

 

Jeżeli ktoś miał już do czynienia z serią Robin LEDWash, na pewno nie będzie zaskoczony tym, co ma przed sobą. Przy pierwszych oględzinach LEDBeam 1000 bardzo łatwo pomylić z LEDWash 800 tego samego producenta, ponieważ oba urządzenia mają wiele cech wspólnych. LEDBeam 1000 choć nie jest najmniejszym i najlżejszym urządzeniem, mimo wszystko może pochwalić sie wagą niespełna 20 kg. To ważne, ponieważ producenci prześcigają się w stworzeniu jak najlepszych urządzeń z dużą liczbą funkcji, przy zachowaniu jak najmniejszej wagi. Testowana głowica nie powinna sprawiać problemu z wrzuceniem na kratę czy też postawieniem przez jedną osobę. Urządzenie (podobnie jak inne nowe głowice Robe) zostało wyposażone w dotykowy wyświetlacz z sensorem grawitacyjnym, dzięki któremu zawsze jest w odpowiedniej pozycji. Oprócz tego ma wbudowaną baterię, pomocną w adresowaniu w przypadku braku prądu. Ciekawą możliwością jest opcjonalny moduł CRMX od Lumen Radio. Bezprzewodowy DMX to duża oszczędność czasu – wystarczy podać urządzeniu prąd oraz oczywiście być w posiadaniu zestawu Lumen Radio poza sceną, aby cieszyć się szybkim i prostym montażem.

 

 

tekst

Mateusz Krzuś

Muzyka i Technologia

 

zdjęcia

Karolina Pospiszyl


PRODUCENT: Robe - www.robe.cz

DYSTRYBUTOR: Prolight - www.prolight.com.pl

TESTY


Robe Mega Pointe

Trzeba to jasno powiedzieć. Ta głowica ma tyle funkcji, że to zdaje się jeden z najdłuższych testów, jakie przeprowadzam. Efekty w tej głowicy rzeczywiście są mega powalające, zatem mogę tylko potwierdzić, że przedrostek Mega zdecydowanie pasuje do najmłodszego i zarazem najpotężniejszego brata z rodziny Pointe.

Robe Robin BMFL Blade

W przypadku skrótu BMFL możemy mówić o rozrastającej się rodzinie. W katalogu Robe możemy znaleźć BMFL Spot, Wash/ Wash FX, WashBeam oraz opisywany poniżej Blade. Przyjrzyjmy się dogłębnie kunsztowi inżynierii firmy Robe. Cała seria została oznaczona przedrostkiem, który oznacza nie mniej, nie więcej tylko Bright Multi-Functional Luminaire.

Robe mini Pointe

Zaskoczyła mnie jej prostota, a jednocześnie możliwość kreowania dość ciekawych efektów, jak na głowicę typu beam. Nie ma w niej rzeczy niepotrzebnych. Jak to ujął mój kolega: nie jest „przeinżynierowana”. Mając do dyspozycji kilka mini Pointe, można stworzyć naprawdę ładne show.

Robe Robin DLX

Jasność świecenia według producenta jest porównywalna z urządzeniami o mocy 1200 W opartymi na lampie wyładowczej.

Robe Robin DLS Profile

Zaawansowana głowica z możliwościami reflektora profilowego, z regulowaną temperaturą barwową z pełną paletą kolorów oraz cichym trybem pracy.