Testy > AR
19-07-2016 (MIT 7/ 2016 )

TEST - Relacart AR

Obok wiodących producentów systemów bezprzewodowej transmisji sygnałów audio swoją coraz bogatszą ofertę profesjonalnych urządzeń prezentuje firma Relacart. Od początku działalności zajmowała się ona głównie projektowaniem mikrofonów, systemów konferencyjnych oraz mikserów dźwięku. W chwili obecnej jej oferta obejmuje bardzo szeroki wachlarz urządzeń, które wykorzystują najnowsze standardy oraz technologie. Wśród nich wymienić można chociażby cyfrowe bezprzewodowe mikrofony, cyfrowe systemy konferencyjne (warto podkreślić, iż niektóre z tych urządzeń mogą komunikować się z innymi urządzeniami w sieci Dante, która staje się powoli standardem cyfrowej dystrybucji dźwięku), monitory douszne, systemy antenowe i automiksery.

 

Przedmiotem testu jest zestaw reporterski pracujący w klasycznym radiowym standardzie transmisji UHF. W jego skład wchodzi nadajnik typu bodypack wraz z mikrofonem krawatowym AR2 oraz odbiornik w formacie bodyback AR5. Zamiast nadajnika w wersji przypaskowej do wyboru mamy mikrofon typu handheld AR1 pracujący z tym samym odbiornikiem.

 

tekst

Marcin Kowalczyk

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Relacart - www.relacart.com

DYSTRYBUTOR: Linearic - www.akustyk.pl

TESTY


Relacart HR-30S

Relacart HR-30S oferuje dobre brzmienie, niezawodność działania i nienaganne wykonanie. Duży plus za praktyczne funkcje i prostą obsługę z poziomu sprzętowego, choć dużo większe możliwości daje specjalne oprogramowanie.

Relacart UR-220S

Relacart UR-220S, to połączenie szerokich możliwości z solidnym wykonaniem i wyjątkowo prostą obsługą. Zestaw oferowany jest w kilku wariantach konfiguracji pokrywających szerokie pole zastosowań. Do wyboru mamy nadajnik ręczny z mikrofonem dynamicznym lub nadajnik przypinany do paska, do którego możemy podłączyć mikrofon nagłowny oraz mikrofon przypinany do klapy.

Relacart WAM-400 i UB-200

Testowany system bezprzewodowy WAM-400 wraz z nadajnikiem UB-200 jest interesującym rozwiązaniem dla konferencji prostych w konfiguracji, ale wymagających stosownej jakości. System skonfigurujemy do działania w kilka minut i niczego nie musimy zmieniać w trakcie trwania rozmów.

Relacart DAM-800

Automatyczny mikser może być świetnym rozwiązaniem w trakcie organizowania konferencji. Pozwoli na przykład włączać kanały, gdy sygnał przekroczy ustalony próg. Wyręczy nas również od pozostawania w ciągłej gotowości nad tłumikami, gdy wymagane jest nagłe wyciszenie danego mówcy, gdyż nie pozwala on innemu dojść do głosu.

Relacart UR-260D

Testowany system bezprzewodowy stanowi sporą konkurencję dla innych zestawów w tym segmencie rynku. Firma Relacart może sporo namieszać wśród niedrogich produktów przeznaczonych do zastosowań konferencyjnych i nagłaśniania niewielkich zespołów.