Testy > MADIface Pro
28-12-2016

TEST - RME MADIface Pro

W świecie profesjonalnych interfejsów audio, tak samo jak w każdej innym segmencie, naturalnym zjawiskiem jest pojawienie się lidera. Firma RME swoimi produktami wielokrotnie udowadniała, że należy do ścisłej czołówki w branży. Czy najnowsza produkcja ze stajni RME, czyli MADIface Pro, powtórzy sukces wcześniejszych modeli?

 

Model MADIface Pro, szczególnie pod względem wizualnym, znacząco przypomina interfejs RME Babyface Pro. Z tej przyczyny, a także z powodu pozycji na rynku światowym, najnowsze dzieło firmy RME wywołało niemałą sensację na rynku. Postanowiliśmy sprawdzić, jak urządzenie działa w praktyce, nie ukrywając przy tym dużego zainteresowania tą nowością. Wiadomość, że najnowsze urządzenie RME będzie w stanie pracować nie na złączu ADAT, a na złączu MADI, sprawiła, że zainteresowanie tym produktem może wzrosnąć ośmiokrotnie – podobnie jak wzrosła liczba obsługiwanych kanałów.

 

 

tekst

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: RME - www.rme-audio.de

TESTY


RME ADI-2 PRO Anniversary...

RME reklamuje ADI-2 PRO jako urządzenie dla trzech typów odbiorców. Hi-end, mastering i pomiary dźwięku. Jeśli chodzi o pierwszy zakres, to z powodzeniem można polecić to urządzenie każdemu melomanowi z bogatą wyobraźnią finansowo-techniczną. Urządzenie ładnie wygląda (co w hi-endzie nie jest bez znaczenia), gra doskonale i spełnia wszelki wymagania odnośnie formatu i połączeń.

RME Fireface UFX+

Z okazji dwudziestolecia RME postanowiło stworzyć nową wersję flagowego interfejsu, który oznaczony został symbolem + przy nazwie UFX.

RME HDSPe MADI FX

RME HDSPe MADI FX jest krokiem milowym pod względem wydajności głównie za sprawą komunikacji z komputerem przez port PCI Express. Jakiego zadania się nie podejmiemy, będąc użytkownikami prezentowanego interfejsu, możemy być pewni, że pomoże nam je wykonać. Jakość dźwięku jest referencyjna, a obsługa komfortowa, mimo że mamy dostępnych prawie czterysta kanałów.

RME ADI-8 DS Mk III

RME ADI-8 DS MkIII jest najwyższej jakości przetwornikiem analogowo-cyfrowym i cyfrowo-analogowym. Zakup przetwornika jest dobrym rozwiązaniem zarówno podczas prac na scenie, jak i w studiu – wszędzie tam, gdzie nie możemy sobie pozwolić na utratę jakości i stabilności odtwarzania.

RME OctaMic XTC

Firma RME w swojej ofercie ma aktualnie trzy przedwzmacniacze mikrofonowe, lecz OctaMic XTC oferuje mnóstwo dodatkowych funkcji, które czynią z niego urządzenie wszechstronne.