Testy > XDJ-RX
16-07-2016 (MIT 5/ 2016 )

TEST - Pioneer DJ XDJ-RX

Pioneer od początku swojego istnienia wyznaczał kierunki w cyfrowym miksowaniu klubowych hitów. Mogło się wydawać, że z chwilą pojawienia się aplikacji DJ-skich japoński producent stracił część rynku, ponieważ był zmuszony do dostosowania niektórych swoich produktów do aktualnych trendów. To jednak przeszłość, ponieważ wraz z czwartą wersją rekordboxa i dodatkiem DJ Plus Pack stworzył własną cyfrową platformę, która jest sercem oraz mózgiem prezentowanego systemu.

 

Prezentowany system dla DJ-a jest rozwiązaniem typu wszystko w jednym. Mamy tu do czynienia z zaawansowanym urządzeniem umożliwiającym pracę bez podłączania dodatkowych urządzeń. W razie potrzeby możemy go rozbudować nie tylko poprzez podłączanie gramofonów czy dodatkowych odtwarzaczy – dzięki integracji z rekordboxem skorzystać z nowego dodatku DJ Plus Pack, a wysyłanie komunikatów MIDI umożliwi nam skorzystanie z aplikacji DJ-skich. Wszystko to z jakością przetwarzania tak wysoką, że możemy grać w prestiżowych klubach.

 

tekst

Arkadiusz Kowalski

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Pioneer DJ - www.pioneer.pl

DYSTRYBUTOR: DSV - www.pioneer.pl

TESTY


Pioneer DJ XDJ-RR

Rynek kontrolerów DJ-skich, dla niedoświadczonego klienta, wydaje się być nieprzebytą dżunglą nieznacznie różniących się od siebie modeli. Są jednak marki znane nawet nowicjuszom, od lat plasujące się w czołówce i wyznaczające kierunek dla reszty branży. Bez wątpienia zalicza się do nich Pioneer DJ oferujący innowacyjne, wysokiej klasy profesjonalne rozwiązania skierowane do różnego typu odbiorców.

Pioneer DJ DDJ-WeGO4

Pioneer jest niekwestionowanym liderem w zakresie profesjonalnych rozwiązań dla DJ-ów. Firma nie zapomina jednak o tych, którzy profesjonalistami dopiero zostaną i w chwili obecnej potrzebują kontrolera budżetowego. Urządzenia, dzięki któremu zgłębią tajniki kreatywnego miksowania, lecz po poznaniu arkan fachu będą mogli nadal z niego korzystać – takim sprzętem jest właśnie kontroler WeGO 4.

Pioneer DJ PLX-500

Logo Pioneer DJ zobowiązuje i po porównaniu podobnych modeli u konkurencji PLX-500 wzbudza moim zdaniem większe zaufanie. Jego brzmienie zadowoli nie tylko DJ-ów, szczególnie gdy zaopatrzymy się w dobrą wkładkę.

Pioneer DJ DDJ-RR

Model DDJ-RR, mimo że nie jest najwyższym modelem serii, wykonany jest bardzo dokładnie i przemyślanie. Wszystkie jego funkcje są klarowne i łatwo dostępne, a urządzenie potrafi sprostać bardzo skomplikowanym zadaniom. Tarcze jog, stanowiące niejako centrum kontrolera, zaczerpnięte są z modelu o kilka klas wyższego, co można wyczuć już podczas pierwszego użycia urządzenia.

Pioneer DJ DDJ-SB2

Za stosunkowo niewielkie pieniądze Pioneer oddaje w nasze ręce solidny kontroler, który wypada bardzo dobrze na tle konkurentów z podobnej półki cenowej. Produkt skierowany do DJ-ów rozpoczynających swoją karierę muzyczną lub do osób stawiających na mobilność pracy.