Testy > PLX-500
26-01-2017 (MIT 2/ 2017 )

TEST - Pioneer DJ PLX-500

 

Po sukcesie flagowego gramofonu PLX-1000 Pioneer DJ postanowił wprowadzić na rynek okrojony i bardziej przystępny cenowo model PLX-500. Tak oto zrodził się gramofon, który pozwala integrować świat analogowy z cyfrowym i jest przeznaczony dla szerszego grona odbiorców.

 

Trzeba przyznać, że poprzedni, czyli 2016 rok, był dla firmy Pioneer DJ dość pracowity i jednocześnie owocny. To miło, że wśród wszystkich cyfrowych nowości firma nie zapomniała o korzeniach i znalazła miejsce na kolejny produkt analogowy. Pamiętam, jakim zaskoczeniem było pojawienie się modelu PLX-1000, który notabene miałem okazję testować i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. W momencie, kiedy dowiedziałem się o premierze kolejnego modelu, siłą rzeczy natychmiast musiałem go sprawdzić i tym sposobem dzięki dystrybutorowi marki Pioneer DJ w Polsce, czyli niezawodnej firmie DSV z Gdyni, do naszej redakcji trafił PLX-500.

 

 

tekst

Marcin Ziniak

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Pioneer DJ - www.pioneer.pl

DYSTRYBUTOR: DSV - www.pioneer.pl

TESTY


Pioneer DJ XDJ-RR

Rynek kontrolerów DJ-skich, dla niedoświadczonego klienta, wydaje się być nieprzebytą dżunglą nieznacznie różniących się od siebie modeli. Są jednak marki znane nawet nowicjuszom, od lat plasujące się w czołówce i wyznaczające kierunek dla reszty branży. Bez wątpienia zalicza się do nich Pioneer DJ oferujący innowacyjne, wysokiej klasy profesjonalne rozwiązania skierowane do różnego typu odbiorców.

Pioneer DJ DDJ-WeGO4

Pioneer jest niekwestionowanym liderem w zakresie profesjonalnych rozwiązań dla DJ-ów. Firma nie zapomina jednak o tych, którzy profesjonalistami dopiero zostaną i w chwili obecnej potrzebują kontrolera budżetowego. Urządzenia, dzięki któremu zgłębią tajniki kreatywnego miksowania, lecz po poznaniu arkan fachu będą mogli nadal z niego korzystać – takim sprzętem jest właśnie kontroler WeGO 4.

Pioneer DJ DDJ-RR

Model DDJ-RR, mimo że nie jest najwyższym modelem serii, wykonany jest bardzo dokładnie i przemyślanie. Wszystkie jego funkcje są klarowne i łatwo dostępne, a urządzenie potrafi sprostać bardzo skomplikowanym zadaniom. Tarcze jog, stanowiące niejako centrum kontrolera, zaczerpnięte są z modelu o kilka klas wyższego, co można wyczuć już podczas pierwszego użycia urządzenia.

Pioneer DJ XDJ-RX

Prezentowany system dla DJ-a jest rozwiązaniem typu wszystko w jednym. Mamy tu do czynienia z zaawansowanym urządzeniem umożliwiającym pracę bez podłączania dodatkowych urządzeń.

Pioneer DJ DDJ-SB2

Za stosunkowo niewielkie pieniądze Pioneer oddaje w nasze ręce solidny kontroler, który wypada bardzo dobrze na tle konkurentów z podobnej półki cenowej. Produkt skierowany do DJ-ów rozpoczynających swoją karierę muzyczną lub do osób stawiających na mobilność pracy.