Testy > DDJ-WeGO4
29-06-2017 (MIT 7/ 2017 )

TEST - Pioneer DJ DDJ-WeGO4

Pioneer jest niekwestionowanym liderem w zakresie profesjonalnych rozwiązań dla DJ-ów. Firma nie zapomina jednak o tych, którzy profesjonalistami dopiero zostaną i w chwili obecnej potrzebują kontrolera budżetowego. Urządzenia, dzięki któremu zgłębią tajniki kreatywnego miksowania, lecz po poznaniu arkan fachu będą mogli nadal z niego korzystać – takim sprzętem jest właśnie kontroler WeGO 4.

 

Za sprawą testowanego kontrolera rozpoczęcie przygody z DJ-ką leży w zasięgu ręki każdego z nas. WeGO4 umożliwia kontrolę aplikacji DJ-skiej WeDJ na tablety, jak również rekordbox dj na PC i Mac. Jak dobrze wiemy, aplikacje te mają szereg profesjonalnych funkcji, a kontroler pozwoli nam skorzystać z nich bez jakiejkolwiek konfiguracji. Jest to domeną nie tylko prezentowanego kontrolera, lecz również innych urządzeń producenta, a zarządzanie miksem z poziomu jednej aplikacji po zmianie urządzenia sterującego nie wymaga od nas przyzwyczajenia się do nowego interfejsu. Japoński producent doskonale wie, co robi, jest również pewny swoich rozwiązań. Nie przez przypadek stał się przecież liderem, zadecydowali o tym użytkownicy, zarówno ci profesjonalni, jak i z doskoku. Czy tysiące adeptów sztuki miksowania może się mylić co do jakości produktów marki Pioneer DJ? Pozwolimy sobie zweryfikować powszechnie panującą pozytywną opinię. Jeśli jesteś ciekaw werdyktu na ten temat, a także tego, co oferuje nowy kontroler, to zapraszamy do lektury!

 

Konstrukcja

Kontroler umożliwia równoległą kontrolę dwóch decków. W środku, między kołami jog znajdziemy dwukanałowy mikser z tłumikiem krzyżowym, dwupasmowym korektorem i potencjometrem filter, a także przyciski odpowiedzialne za wybór źródła odsłuchu na słuchawkach i potencjometr ustalający głośność na nich, potencjometr odpowiedzialny za przeglądanie biblioteki tudzież przycisk ładujący utwór na wybrany deck. Po bokach miksera umieszczone zostały wspomniane dwa czułe na dotyk koła jog, które charakteryzują się bardzo wysoką precyzją. Otoczone zostały podświetlanymi diodami LED podkreślającymi wrażenia podczas miksowania poprzez wizualizowanie synchronizacji utworów na dwóch deckach. Koła jog otaczają przyciski funkcyjne; na dole znajdziemy sekcję transportu wraz z czterema przyciskami odpowiedzialnymi za punkty startowe lub odtwarzanie sampli. W górnej części producent umieścił przyciski wyzwalające efekty oraz pozwalające tworzyć pętle. Gdy skierujemy wzrok wyżej, znajdziemy tłumiki zmiany wysokości dźwięku oraz potencjometr wzmocnienia sygnału pochodzącego z mikrofonu (po lewej) oraz wyjścia głównego (po prawej). Sekcje odtwarzaczy są bliźniacze i niezależnie od ich położenia oferują identyczne funkcje. W górnej części obudowy znajdziemy wnękę przeznaczoną na iPad oraz włącznik zasilania.

Gniazda umieszczone zostały z tyłu i boku obudowy. Z tyłu znajdziemy niesymetryczne wyjście główne zrealizowane na RCA, a także wejście mikrofonowe na jack 1/4 cala, złącze zasilania, dwa porty USB i gniazdo Kensington Lock, dzięki któremu zabezpieczymy kontroler przed kradzieżą. Z boku obudowy, po lewej, umieszczone zostały dwa wyjścia słuchawkowe na jack 1/4 i 1/8 cala. Takie rozwiązanie pozwoliło nie tylko zaoszczędzić miejsce z tyłu obudowy, lecz również stanowczo ułatwiło dostęp do gniazd słuchawkowych.


PRODUCENT: Pioneer DJ - www.pioneer.pl

DYSTRYBUTOR: DSV - www.pioneer.pl

TESTY


Pioneer DJ XDJ-RR

Rynek kontrolerów DJ-skich, dla niedoświadczonego klienta, wydaje się być nieprzebytą dżunglą nieznacznie różniących się od siebie modeli. Są jednak marki znane nawet nowicjuszom, od lat plasujące się w czołówce i wyznaczające kierunek dla reszty branży. Bez wątpienia zalicza się do nich Pioneer DJ oferujący innowacyjne, wysokiej klasy profesjonalne rozwiązania skierowane do różnego typu odbiorców.

Pioneer DJ PLX-500

Logo Pioneer DJ zobowiązuje i po porównaniu podobnych modeli u konkurencji PLX-500 wzbudza moim zdaniem większe zaufanie. Jego brzmienie zadowoli nie tylko DJ-ów, szczególnie gdy zaopatrzymy się w dobrą wkładkę.

Pioneer DJ DDJ-RR

Model DDJ-RR, mimo że nie jest najwyższym modelem serii, wykonany jest bardzo dokładnie i przemyślanie. Wszystkie jego funkcje są klarowne i łatwo dostępne, a urządzenie potrafi sprostać bardzo skomplikowanym zadaniom. Tarcze jog, stanowiące niejako centrum kontrolera, zaczerpnięte są z modelu o kilka klas wyższego, co można wyczuć już podczas pierwszego użycia urządzenia.

Pioneer DJ XDJ-RX

Prezentowany system dla DJ-a jest rozwiązaniem typu wszystko w jednym. Mamy tu do czynienia z zaawansowanym urządzeniem umożliwiającym pracę bez podłączania dodatkowych urządzeń.

Pioneer DJ DDJ-SB2

Za stosunkowo niewielkie pieniądze Pioneer oddaje w nasze ręce solidny kontroler, który wypada bardzo dobrze na tle konkurentów z podobnej półki cenowej. Produkt skierowany do DJ-ów rozpoczynających swoją karierę muzyczną lub do osób stawiających na mobilność pracy.