Testy > ACT2401
30-07-2017 (MIT 8/ 2017 )

TEST - Mipro ACT2401

Firmy zajmujące się szeroko pojętym nagłośnieniem możemy podzielić na parę różnorodnych podzbiorów. Mamy główny podział na wielkie przedsiębiorstwa oraz mniejsze firemki, czasem składające się z jednego jedynego pracownika, który sam sobie kierowcą, technicznym i realizatorem. Kolejny podział przebiega na linii rodzaju imprez, jakie dane firmy obsługują. Są te specjalizujące się w nagłośnieniu koncertów, ale są i takie, które z muzyką mają niewiele wspólnego i obsługują głównie konferencje, przemówienia, debaty itd. Trzecią osią podziału są możliwości sprostania wymaganiom wykonawczym. Czasem kluczowe jest spełnienie zaawansowanych riderów i dbanie o to, aby logo najbardziej zaufanych i renomowanych firm widniało nie tylko na głośnikach, ale też na mikrofonach, a nawet kablach używanych do nagłośnienia produkowanego wydarzenia. Druga strona medalu to optymalizacja zapotrzebowania w budżetowych produkcjach i takie dobranie sprzętu, aby za ograniczoną kwotę zakupić do swojego magazynu najlepszy z danej półki produkt i to właśnie na nim budować swoją działalność.

 

Mipro to firma, która zapewnia wsparcie tych najmniejszych przedsiębiorców o ograniczonym budżecie. Produkty tego producenta rodem z Tajwanu już od roku 1995 funkcjonują na rynku. Z racji niskiej ceny, należy rozpatrywać jakość wykonania oraz brzmienie zestawu, abstrahując od najwyżej zawieszonych poprzeczek jakościowych, w jakich specjalizują się firmy produkujące tzw. riderowy sprzęt. Przykładem takiej właśnie polityki jest zestaw bezprzewodowy ACT-2041 wraz z mikrofonem ACT 24HC.

 

Wykonanie i funkcje

Mipro mój zmysł dotyku i wzroku potraktował całkiem łagodnie, bo choć mikrofon fakturą powierzchni i odcieniem przypomina nieco zabawkę, to grill, który wygląda na plastikowy, w rzeczywistości wytworzony jest z metalu i sprawia wrażenie wytrzymałego. Ma na całym obwodzie płaskie detale, dzięki którym nie musimy się obawiać, że urządzenie sturla się ze stołu podczas konferencji. Jest to godny podkreślenia pomysł, który zaowocuje mniejszymi nerwami po niezwykle ważnych przemówieniach panów prezesów lub pań radnych.

Mikrofon wyposażony jest we włącznik, który chodzi dość luźno, ale i tu z odsieczą przychodzi prosta funkcja zdejmowanej i odwracanej względem osi o 180° obudowy, która zapewnia, że nikt niepotrzebnie naszego nadajnika nie wyłączy, nawet gdyby się bardzo starał. Proste a skuteczne – mnie za taką cenę to pasuje, bo świadczy o dobrej optymalizacji produkcji i pomysłowości inżynierów, aby zapewnić spokojną realizację potencjalnemu klientowi liczącemu każdą złotówkę.


PRODUCENT: Mipro - www.mipro.com

DYSTRYBUTOR: Music Info - www.musicinfo.pl

TESTY


Mipro ACT3

Do redakcyjnych testów nadesłany został komplet zawierający podwójny odbiornik ACT-312 oraz dwa nadajniki do ręki, a także drugi komplet, ale tym razem z nadajnikami typu bodypack.

Mipro MR 801A

Mipro MI-808