Testy > Galaxy
29-06-2017

TEST - Meyer Sound Galaxy

Pierwsze systemy nagłośnieniowe były stosunkowo proste i niewyrafinowane. Ot, odpowiednio duży zestaw głośników – często gęsto od różnych producentów – i adekwatna do niego bateria wzmacniaczy. I się grało. Czas jednak biegnie nieubłaganie do przodu, gusta i wymagania bywalców koncertów uległy wyrafinowaniu, zaś ciągły rozwój technologiczny sprawił, że systemy te stały się z jednej strony bardziej jednorodne, a z drugiej o niebo bardziej złożone i skomplikowane, nie tylko w kwestiach konstrukcyjnych, ale i konfiguracyjnych. Żyjemy w czasach, kiedy stosowanie wyspecjalizowanych procesorów, których zadaniem jest optymalizacja warunków i parametrów pracy nagłośnienia, stało się wręcz obligatoryjne. O jednym z takich właśnie urządzeń będzie mowa poniżej.

 

Na miejsce premiery swojego nowego procesora głośnikowego Galileo Galaxy firma Meyer Sound wybrała ubiegłoroczne targi InfoComm w Las Vegas. Galaxy to kolejny krok na drodze rozwoju systemów tego rodzaju, będących połączeniem platformy sprzętowej z programową i technologią sieciową, umożliwiający pełne zapanowanie i optymalizację działania rozbudowanych i bardzo złożonych systemów nagłośnieniowych Meyer Sound. Jako przedstawiciel trzeciego już pokolenia w rodzinie Galileo oferuje nieskazitelną jakość przetwarzania audio oraz bardzo wysoką elastyczność funkcjonalną przy zwiększonej wydajności i możliwościach w zakresie wprowadzania i wyprowadzania sygnałów, a także – co dla wielu użytkowników jest elementem najistotniejszym – przystosowaniu do pracy w ramach sieci audio bazujących na standardach AVB.

Procesory, a właściwie systemy zarządzania zestawami głośnikowymi Galaxy, dostępne są (przynajmniej w chwili obecnej) w trzech wariantach: 408, 816 oraz 816-AES3.


PRODUCENT: Meyer Sound - www.meyersound.com

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

TESTY


Meyer Sound MJF 210

Monitor MJF 210 wyposażono w dwa identyczne głośniki 10'' i w driver średnio-wysokotonowy z firmową tubą, wykonaną z aluminium. W monitorze zastosowano trzy oddzielne końcówki mocy pracujące w klasie D, z których każda zasila pojedynczy głośnik.

Meyer Sound MJF-212A

Meyer Sound Matrix3