Testy > Reach
18-07-2016 (MIT 6/ 2016 )

TEST - Mackie Reach

W ciągu kilku ostatnich lat na rynek systemów nagłośnieniowych wkradł się całkowicie nowy trend: kompaktowe, przenośne, wielozadaniowe i kryjące w sobie funkcje kilku różnych urządzeń systemy, zwane na Zachodzie Personal PA. Zyskują coraz więcej fanów, szczególnie wśród muzyków, performerów i organizatorów eventów. Firma Mackie wypuściła właśnie na rynek kolejny produkt z tego segmentu – Mackie Reach.

 

Firma Mackie, szczególnie w ciągu kilku ostatnich lat, kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnością produktów. Jest to sprzęt przeznaczony dla fanów nowinek technicznych, ceniących sobie jednak wysoką jakość wykonania. Produkty Mackie nie należą do najtańszych, jednak ciężko znaleźć dla nich odpowiedniki z tak dużą liczbą ciekawych, przemyślanych i często designerskich rozwiązań. Tak jest i w tym przypadku – niepozorna kolumna głośnikowa po głębszym zbadaniu okazuje się być samodzielnym systemem nagłośnieniowym. Zawiera odsłuch personalny, mikser, efekty, wysyłki, a to wszystko przyprawione szerokim, bo aż stupięćdziesięciostopniowym kątem pokrycia dźwiękiem. Czy nie mówi się jednak, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? Słuszność tego twierdzenia w odniesieniu do Mackie Reach postaram się obalić lub potwierdzić w niniejszym teście.

 

tekst

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Mackie - www.mackie.com

DYSTRYBUTOR: Music Info - www.musicinfo.pl

TESTY


Mackie FreePlay

Firma Mackie, która bardzo duży nacisk kładzie na rozwój oferty pro audio, nie zapomniała pracować jednocześnie nad linią produktów przenośnych, rozrywkowych czy nawet półprofesjonalnych. Najnowszym dzieckiem firmy jest Mackie FreePlay, czyli przenośny, stereofoniczny zestaw nagłośnieniowy, który na pierwszy rzut oka łudząco przypomina boomboxy sprzed kilkunastu lat, chociaż skrywa w sobie wiele nowoczesnych rozwiązań i funkcji.

Mackie ProFX 16 V2

Testowany mikser, poza nowymi przedwzmacniaczami oraz procesorem efektów, został wyposażony w zintegrowany interfejs audio 2 × 2 pozwalający przetwarzać dźwięk w szesnastobitowej rozdzielczości i częstotliwości próbkowania 44,1 kHz / 48 kHz.

Mackie MR5 mk3

Dzięki uprzejmości dystrybutora do testu otrzymaliśmy najmniejszy model monitorów w ofercie Mackie, będący zarazem przedstawicielem trzeciej generacji popularnej serii, która wprowadza kilka istotnych zmian względem starszej wersji.

Mackie DL 1608

DL 1608 to niezwykle kompaktowa konsola wykonana z metalu oraz tworzywa sztucznego.

Mackie ONYX 24.4