Testy > COB Pixel BAR
28-07-2016 (MIT 8/ 2016 )

TEST - Light4Me COB Pixel BAR

To kolejna propozycja z szybko rozwijającej się polskiej marki Light4Me. Wnikliwi czytelnicy pamiętają zapewne wcześniejsze opisy produktów tego producent. Prezentowałem już na łamach MiT zarówno niskobudżetowe rozwiązania, jak i bardziej profesjonalne propozycje. Tym razem stoi przede mną dość pokaźnych rozmiarów LED BAR. Cały zespół ma długość 1106 mm i zawiera osiem czterdziestowatowych źródeł ledowych RGBW wykonanych w technologii COB. Średnica każdego odbłyśnika wynosi 7,5 cm. Coraz częściej oprawy przypominające PAR, jak i naświetlacze typu LED BAR mają w nazwie dodatek COB.

 

Wspomniałem już o rozmiarach naszego naświetlacza. Ponad metr długości... Jednak dość pokaźnie odbłyśniki charakterystyczne dla technologii COB powinny znaleźć odzwierciedlenie w jakości i mocy świecenia. Zanim jednak uruchomię oprawę, opiszę kilka cech zewnętrznych. Całość zamontowano na podstawie przystosowanej do podwieszenia urządzenia. Z boków podstawy zainstalowano pokrętła pozwalające swobodnie ustawić kierunek świecenia. Sama obudowa pixel BAR-a nie jest jednolita. Część z optyką ma 9 cm głębokości, ale w środkowej części oprawy jest zamontowany, można to określić, dodatkowy panel o wymiarach 9 × 10 × 50 cm, w którym umieszczono zasilacz, układ chłodzenia i standardowy zestaw gniazd. W tej samej części COB pixela umieszczono włącznik, wyświetlacz oraz przyciski menu. Widać również małą szczelinę z budowanym mikrofonem. Całe urządzenie waży prawie 11 kg. Złącza nie kryją niespodzianek: DMX w standardzie trzypinowym oraz złącze powerCON – wejście i wyjście. Do kompletu producent dołącza przewód zasilający i DMX.

 

tekst

Paweł Murlik

Muzyka i Technologia

 

 


PRODUCENT: Light4Me - www.musicexpress.pl

DYSTRYBUTOR: Music Express - www.musicexpress.pl

TESTY


Light4Me Zoom Wash 1910

Pod względem konstrukcji jest to schludnie i ładnie wyglądająca oprawa. Można ją chwycić jedną ręką. Brak ograniczeń w panoramie i w tilcie właściwie wyeliminował konieczność montowania blokad transportowych. Panel podstawy to trzy- i pięciopinowe gniazda Neutrik, power- CON z opcją „podaj dalej” oraz włącznik.

Light4Me Moving Spot

Produkty Light4Me zaczęły pojawiać się na polskim rynku we wrześniu 2013. Właścicielem marki oraz dystrybutorem jest bardzo prężnie rozwijająca się firma. Mowa tu o jednym z większych (jeśli nie największym) sklepie internetowym w Polsce – Music Express. Czy sklep internetowy może być producentem głowic ruchomych?