Testy > Eon One
28-07-2016 (MIT 8/ 2016 )

TEST - JBL Eon One

Rynek profesjonalnych, aktywnych i wielozadaniowych zestawów nagłośnieniowych przeżywa w ostatnich latach bardzo wielki wzrost zainteresowania. Fakt ten bezpośrednio wpływa na coraz większe zaangażowanie firm audio w projektowanie skompresowanych, elastycznych zadaniowo sprzętów. Firma JBL jest jednym z niekwestionowanych liderów w tego typu rozwiązaniach, dlatego każda nowość wypuszczona spod ich skrzydeł budzi ogromne zainteresowanie. Najnowsze dziecko serii Eon, czyli Eon One, z pewnością jest w stanie wprowadzić nie lada zamieszanie wśród konkurencji.

 

Coraz większa liczba użytkowników profesjonalnych, półprofesjonalnych oraz amatorskich szuka rozwiązań sprzętowych, które w jednym urządzeniu zamkną wiele funkcji. Urządzenie, które może jednocześnie spełnić funkcje miksera z efektami, odtwarzającego muzykę przesyłaną przez Bluetooth, wzmacniacza audio oraz nagłośnienia pełno pasmowego z subwooferem, może być bardzo kuszące. Firma JBL od pewnego czasu stawia na wielozadaniowość swoich urządzeń oraz na wysoki poziom wizualny projektowanych modeli. Wielu użytkowników jest zdania, że cierpi na tym wytrzymałość mechaniczna i jakość dźwięku. Z drugiej strony, coraz większe wymagania estetyczne użytkowników mogą zostać zaspokojone, a tego nie można powiedzieć o wszystkich markach. Czy firma JBL w nowych produktach zadbała o sprawy najważniejsze, czyli jakość i wytrzymałość? Postaram się to przetestować w niniejszym teście.

 

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia

 


PRODUCENT: JBL - www.jblpro.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


JBL 306 MkII

JBL 306 MkII to monitor dedykowany do domowych pracowni, oferujący bardzo dobrą jakość dźwięku nie tylko w jednym punkcie, co docenią kompozytorzy/producenci/technicy, którzy często zmieniają pozycję i miejsce podczas pracy, chodząc od instrumentu do instrumentu, lub od jednego urządzenia do drugiego.

JBL 705P

705P to bez wątpienia budząca zaufanie, wysokiej klasy konstrukcja. Naszpikowane nowościami technologicznymi monitory oferują poszerzony „sweet-point”, wykluczający natrętne utrzymywanie tylko jednego położenia głowy. Wyposażono je między innymi w zupełnie nowe przetworniki, zaawansowane opcje DSP oraz zdalną kontrolę poprzez HiQnet.

JBL VMA 160

JBL VMA 160 to dobra propozycja dla niedużych obiektów użyteczności publicznej, obiektów sakralnych, restauracji, barów i sal konferencyjnych, gdzie z pewnością podoła postawionym przed nim zadaniom i stanie się niezawodnym punktem każdej instalacji.

JBL PRX 815W

Wyciągając głośniki PRX 815W z pudełka, nie miałem pojęcia o tym, jaka siła drzemie w technologii zawartej wewnątrz. Od teraz już głośnik to nie tylko ostatni punkt łańcucha, który tylko wypluwa to, co z bólem stworzyliśmy wcześniej, a kolejny etap kształtowania brzmienia, dopasowywania go do warunków otoczenia i ostatecznego szlifu miksu.

JBL EON 208P

Testowany przenośny system PA ma wiele zauważalnych zalet. Do głównych można zdecydowanie zaliczyć łatwość transportu i kompaktowość samego projektu, a także intuicyjny i prostu w obsłudze interfejs. Samo brzmienie, jakie można uzyskać z systemu, także jest na przyzwoitym poziomie.