Testy > Eon One
28-07-2016

TEST - JBL Eon One

Rynek profesjonalnych, aktywnych i wielozadaniowych zestawów nagłośnieniowych przeżywa w ostatnich latach bardzo wielki wzrost zainteresowania. Fakt ten bezpośrednio wpływa na coraz większe zaangażowanie firm audio w projektowanie skompresowanych, elastycznych zadaniowo sprzętów. Firma JBL jest jednym z niekwestionowanych liderów w tego typu rozwiązaniach, dlatego każda nowość wypuszczona spod ich skrzydeł budzi ogromne zainteresowanie. Najnowsze dziecko serii Eon, czyli Eon One, z pewnością jest w stanie wprowadzić nie lada zamieszanie wśród konkurencji.

 

Coraz większa liczba użytkowników profesjonalnych, półprofesjonalnych oraz amatorskich szuka rozwiązań sprzętowych, które w jednym urządzeniu zamkną wiele funkcji. Urządzenie, które może jednocześnie spełnić funkcje miksera z efektami, odtwarzającego muzykę przesyłaną przez Bluetooth, wzmacniacza audio oraz nagłośnienia pełno pasmowego z subwooferem, może być bardzo kuszące. Firma JBL od pewnego czasu stawia na wielozadaniowość swoich urządzeń oraz na wysoki poziom wizualny projektowanych modeli. Wielu użytkowników jest zdania, że cierpi na tym wytrzymałość mechaniczna i jakość dźwięku. Z drugiej strony, coraz większe wymagania estetyczne użytkowników mogą zostać zaspokojone, a tego nie można powiedzieć o wszystkich markach. Czy firma JBL w nowych produktach zadbała o sprawy najważniejsze, czyli jakość i wytrzymałość? Postaram się to przetestować w niniejszym teście.

 

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia

 


PRODUCENT: JBL - www.jblpro.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


JBL VMA 160

JBL VMA 160 to dobra propozycja dla niedużych obiektów użyteczności publicznej, obiektów sakralnych, restauracji, barów i sal konferencyjnych, gdzie z pewnością podoła postawionym przed nim zadaniom i stanie się niezawodnym punktem każdej instalacji.

JBL PRX 815W

Wyciągając głośniki PRX 815W z pudełka, nie miałem pojęcia o tym, jaka siła drzemie w technologii zawartej wewnątrz. Od teraz już głośnik to nie tylko ostatni punkt łańcucha, który tylko wypluwa to, co z bólem stworzyliśmy wcześniej, a kolejny etap kształtowania brzmienia, dopasowywania go do warunków otoczenia i ostatecznego szlifu miksu.

JBL EON 208P

Testowany przenośny system PA ma wiele zauważalnych zalet. Do głównych można zdecydowanie zaliczyć łatwość transportu i kompaktowość samego projektu, a także intuicyjny i prostu w obsłudze interfejs. Samo brzmienie, jakie można uzyskać z systemu, także jest na przyzwoitym poziomie.

JBL EON615

Nowa seria EON600 została przez producenta prawie zupełnie przeprojektowana, co odzwierciedliło się zarówno w zastosowanych nowinkach technologicznych, jak i przełożyło na właściwości użytkowe.

JBL EON206P

EON206, dostarczany jest w formie symetrycznej walizki, ważącej zaledwie 11,5 kg. Centralną jej częścią jest stojący amplimikser, do którego doczepiane są dwa pasywne zestawy głośnikowe. W przestrzeni pomiędzy jednym z nich i amplimikserem wygospodarowano miejsce do ułożenia kabla zasilającego oraz dwóch kabli głośnikowych o długości 4 m każdy, zakończonych po obu stronach wtyczkami jack. Wykonane z tworzywa sztucznego elementy systemu tworzą atrakcyjną wizualnie całość.