Testy > EON 208P
25-08-2016 (MIT 9/ 2016 )

TEST - JBL EON 208P

Rosnące zapotrzebowanie na samodzielne, wielofunkcyjne i proste w obsłudze systemy nagłośnieniowe, spowodowało znaczny wzrost liczby projektowanych systemów PA. Mowa tutaj o systemach niewymagających ani dużej wiedzy, ani dużych nakładów finansowych. Firma JBL od dłuższego czasu pozostaje w czołówce producentów takich rozwiązań. Zaprezentowany podczas zimowych targów NAMM 2016 nowy model z rodziny EON, czyli 208P, został przedstawiony jako następca modelu 206P. Najnowsze dziecko firmy JBL z pewnością wzbudzi zainteresowanie użytkowników, co nie jest niczym dziwnym z uwagi na dorobek i pozycję firmy.

 

Dzisiejszy rynek przenośnych systemów PA oferuje bardzo rozbudowany katalog tego typu urządzeń. Główne cechy, na które stawia się nacisk przy projektowaniu, ale i przy zakupie, to kompaktowa budowa, wielofunkcyjność i oczywiście jakość brzmienia. Firma JBL stworzyła ten produkt z myślą o artystach solowych, małych zespołach, mniejszych klubach i instytucjach kulturalnych, pubach czy małych konferencjach. W tego typu zastosowaniach wymagania stawiane przed zestawami nagłośnieniowymi kształtują się zupełnie inaczej niż w pracy koncertowej, wielkogabarytowej. Nie znaczy to jednak, że podchodzi się do tego z mniejszą uwagą. Na jakim poziomie brzmieniowych i jakościowych klasuje się model 208P? Sprawdzę to w niniejszym teście.

 

tekst

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: JBL - www.jblpro.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


JBL 306 MkII

JBL 306 MkII to monitor dedykowany do domowych pracowni, oferujący bardzo dobrą jakość dźwięku nie tylko w jednym punkcie, co docenią kompozytorzy/producenci/technicy, którzy często zmieniają pozycję i miejsce podczas pracy, chodząc od instrumentu do instrumentu, lub od jednego urządzenia do drugiego.

JBL 705P

705P to bez wątpienia budząca zaufanie, wysokiej klasy konstrukcja. Naszpikowane nowościami technologicznymi monitory oferują poszerzony „sweet-point”, wykluczający natrętne utrzymywanie tylko jednego położenia głowy. Wyposażono je między innymi w zupełnie nowe przetworniki, zaawansowane opcje DSP oraz zdalną kontrolę poprzez HiQnet.

JBL VMA 160

JBL VMA 160 to dobra propozycja dla niedużych obiektów użyteczności publicznej, obiektów sakralnych, restauracji, barów i sal konferencyjnych, gdzie z pewnością podoła postawionym przed nim zadaniom i stanie się niezawodnym punktem każdej instalacji.

JBL PRX 815W

Wyciągając głośniki PRX 815W z pudełka, nie miałem pojęcia o tym, jaka siła drzemie w technologii zawartej wewnątrz. Od teraz już głośnik to nie tylko ostatni punkt łańcucha, który tylko wypluwa to, co z bólem stworzyliśmy wcześniej, a kolejny etap kształtowania brzmienia, dopasowywania go do warunków otoczenia i ostatecznego szlifu miksu.

JBL Eon One

Firma JBL nie po raz pierwszy zaprezentowała urządzenie kompaktowe, łączące w sobie cechy kilku osobnych produktów. Jest zdecydowanie wielozadaniowym urządzeniem, które możemy użyć w wielu sytuacjach, takich jak występy, konferencje, prezentacje, spotkania, wykłady czy mniejsze recitale muzyczne.