Testy > EON 208P
25-08-2016 (MIT 9/ 2016 )

TEST - JBL EON 208P

Rosnące zapotrzebowanie na samodzielne, wielofunkcyjne i proste w obsłudze systemy nagłośnieniowe, spowodowało znaczny wzrost liczby projektowanych systemów PA. Mowa tutaj o systemach niewymagających ani dużej wiedzy, ani dużych nakładów finansowych. Firma JBL od dłuższego czasu pozostaje w czołówce producentów takich rozwiązań. Zaprezentowany podczas zimowych targów NAMM 2016 nowy model z rodziny EON, czyli 208P, został przedstawiony jako następca modelu 206P. Najnowsze dziecko firmy JBL z pewnością wzbudzi zainteresowanie użytkowników, co nie jest niczym dziwnym z uwagi na dorobek i pozycję firmy.

 

Dzisiejszy rynek przenośnych systemów PA oferuje bardzo rozbudowany katalog tego typu urządzeń. Główne cechy, na które stawia się nacisk przy projektowaniu, ale i przy zakupie, to kompaktowa budowa, wielofunkcyjność i oczywiście jakość brzmienia. Firma JBL stworzyła ten produkt z myślą o artystach solowych, małych zespołach, mniejszych klubach i instytucjach kulturalnych, pubach czy małych konferencjach. W tego typu zastosowaniach wymagania stawiane przed zestawami nagłośnieniowymi kształtują się zupełnie inaczej niż w pracy koncertowej, wielkogabarytowej. Nie znaczy to jednak, że podchodzi się do tego z mniejszą uwagą. Na jakim poziomie brzmieniowych i jakościowych klasuje się model 208P? Sprawdzę to w niniejszym teście.

 

tekst

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: JBL - www.jblpro.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


JBL VMA 160

JBL VMA 160 to dobra propozycja dla niedużych obiektów użyteczności publicznej, obiektów sakralnych, restauracji, barów i sal konferencyjnych, gdzie z pewnością podoła postawionym przed nim zadaniom i stanie się niezawodnym punktem każdej instalacji.

JBL PRX 815W

Wyciągając głośniki PRX 815W z pudełka, nie miałem pojęcia o tym, jaka siła drzemie w technologii zawartej wewnątrz. Od teraz już głośnik to nie tylko ostatni punkt łańcucha, który tylko wypluwa to, co z bólem stworzyliśmy wcześniej, a kolejny etap kształtowania brzmienia, dopasowywania go do warunków otoczenia i ostatecznego szlifu miksu.

JBL Eon One

Firma JBL nie po raz pierwszy zaprezentowała urządzenie kompaktowe, łączące w sobie cechy kilku osobnych produktów. Jest zdecydowanie wielozadaniowym urządzeniem, które możemy użyć w wielu sytuacjach, takich jak występy, konferencje, prezentacje, spotkania, wykłady czy mniejsze recitale muzyczne.

JBL EON615

Nowa seria EON600 została przez producenta prawie zupełnie przeprojektowana, co odzwierciedliło się zarówno w zastosowanych nowinkach technologicznych, jak i przełożyło na właściwości użytkowe.

JBL EON206P

EON206, dostarczany jest w formie symetrycznej walizki, ważącej zaledwie 11,5 kg. Centralną jej częścią jest stojący amplimikser, do którego doczepiane są dwa pasywne zestawy głośnikowe. W przestrzeni pomiędzy jednym z nich i amplimikserem wygospodarowano miejsce do ułożenia kabla zasilającego oraz dwóch kabli głośnikowych o długości 4 m każdy, zakończonych po obu stronach wtyczkami jack. Wykonane z tworzywa sztucznego elementy systemu tworzą atrakcyjną wizualnie całość.