Testy > CSA-2120
27-02-2014 (MIT 1/ 2014 )

TEST - JBL CSA-2120

Na rynku stałych instalacji nagłośnieniowych jest szeroka oferta rozwiązań – od wielokanałowych wzmacniaczy mocy ze złożonym blokiem przetwarzania sygnałów, przez amplimiksery, po dedykowane wzmacniacze strefowe. Czasami jednak aplikacje nie wymagają aż tak rozbudowanych narzędzi i potrzebujemy prostego dwukanałowego wzmacniacza, który zapewni nam świetną jakość sygnału. Takim właśnie urządzeniem jest CSA-2120.

 

CSA-2120 to niewielki dwukanałowy wzmacniacz idealny do zastosowania w takich miejscach jak małe sale konferencyjne czy sklepy. Moc wyjściowa jednego kanału wynosi 120 W przy impedancji zarówno 4Ω, jak i 8Ω. Na przednim panelu wzmacniacza znajdują się dwa skokowe potencjometry służące do regulacji poziomu sygnału dla poszczególnych kanałów. Regulacji dokonujemy śrubokrętem lub innym płaskim narzędziem. Mamy także diody wskazujące przesterowanie sygnału oraz jego zbyt niski poziom (poniżej –40 dB) i diodę mówiącą nam, że urządzenie jest zasilane. Na tylnym panelu znajdują się złącze AC, czteropinowe złącze wyjściowe Euroblock, dwa złącza wejściowe RCA oraz dwa trzypinowe złącza Euroblock pozwalające na podłączenia sygnału kablem symetrycznym lub niesymetrycznym. Wzmacniacz wyposażono w prosty przełącznik umożliwiający załączenie na poszczególne kanały filtru górnoprzepustowego od częstotliwości 70 Hz i peak limitera, a także przejścia w tryb auto-standby (czas automatycznego przełączania się trybu jest niezauważalny i wynosi mniej niż 1 ms, próg dźwięku, przy którym tryb się włącza, wynosi –60 dBu). Mamy zatem wszystko, co niezbędne w przypadku tworzenia instalacji nagłośnieniowej np. dla sali wykładowej lub konferencyjnej. Co więcej, wzmacniacz ten możemy zastosować również w instalacjach wysokoimpedancyjnych, trzeba tylko zaopatrzyć się w moduł CST-2120 z transformatorem, który pozwala na dopasowanie impedancyjne i napięciowe wzmacniacza CSA-2120 tak, aby mógł pracować w systemie 70 V lub 100 V. Maksymalny poziom sygnału wejściowego, jaki może przyjąć wzmacniacz, wynosi +20 dBu. Do urządzenia dołączono zestaw montażowy umożliwiający zainstalowanie wzmacniacza i modułu z transformatorem w racku lub na ścianie. To bardzo kompaktowe urządzenie: waży zaledwie 1,7 kg, a jego wymiary to: 209 × 44 × 178 mm (S × W × G). Podsumowując, można spokojnie stwierdzić, że CSA- 2120 jest bardzo dobrym, niezawodnym małym wzmacniaczem, który świetnie się sprawdzi w niewielkich instalacjach nagłośnieniowych, gdzie stosowanie większych i bardziej rozbudowanych urządzeń byłoby niepotrzebne.

 

tekst

Karolina Mizgier

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: JBL - www.jblpro.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


JBL VMA 160

JBL VMA 160 to dobra propozycja dla niedużych obiektów użyteczności publicznej, obiektów sakralnych, restauracji, barów i sal konferencyjnych, gdzie z pewnością podoła postawionym przed nim zadaniom i stanie się niezawodnym punktem każdej instalacji.

JBL PRX 815W

Wyciągając głośniki PRX 815W z pudełka, nie miałem pojęcia o tym, jaka siła drzemie w technologii zawartej wewnątrz. Od teraz już głośnik to nie tylko ostatni punkt łańcucha, który tylko wypluwa to, co z bólem stworzyliśmy wcześniej, a kolejny etap kształtowania brzmienia, dopasowywania go do warunków otoczenia i ostatecznego szlifu miksu.

JBL EON 208P

Testowany przenośny system PA ma wiele zauważalnych zalet. Do głównych można zdecydowanie zaliczyć łatwość transportu i kompaktowość samego projektu, a także intuicyjny i prostu w obsłudze interfejs. Samo brzmienie, jakie można uzyskać z systemu, także jest na przyzwoitym poziomie.

JBL Eon One

Firma JBL nie po raz pierwszy zaprezentowała urządzenie kompaktowe, łączące w sobie cechy kilku osobnych produktów. Jest zdecydowanie wielozadaniowym urządzeniem, które możemy użyć w wielu sytuacjach, takich jak występy, konferencje, prezentacje, spotkania, wykłady czy mniejsze recitale muzyczne.

JBL EON615

Nowa seria EON600 została przez producenta prawie zupełnie przeprojektowana, co odzwierciedliło się zarówno w zastosowanych nowinkach technologicznych, jak i przełożyło na właściwości użytkowe.