Testy > The Fin
27-04-2017 (MIT 5/ 2017 )

TEST - Heil Sound The Fin

Heil Sound Ltd to amerykańska firma z Illinois, której początki sięgają lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Założyciel Bob Heil jawił się wówczas jako wizjoner i konstruktor na rynku nagłośnieniowym, czego efektem był pokaźny i jak na tamte czasy innowacyjny, wielkoformatowy systemy nagłośnieniowy dla Greatful Dead. Późnej Bob towarzyszył w trasach koncertowych takim gwiazdom jak The Who, Jeff Beck czy ZZ Top.

 

Inspirowany wymogami sceny rockowej skonstruował high powered Heil Talk Box, do którego prawa sprzedał później firmie Dunlop Manufacturing. Lata osiemdziesiąte przyniosły pełen rozkwit muzyki punkowej, z którą Bobowi nie specjalnie było po drodze, w związku z czym zaprzestał działalności koncertowej. W tym samym czasie przejęty jakością brzmienia współczesnych, małych stacji radiowych, a właściwie brakiem tejże, zaczął prace nad konstruowaniem mikrofonów pod marką Heil Sound.

 

Początki działalności firmy w zakresie produkcji mikrofonów to przede wszystkim wspomniany już rynek małych stacji radiowych. Tym, co je wyróżnia, są dość duże jak na ten typ produktu membrany, które stały się znakiem rozpoznawczym firmy. Obecnie producent może się pochwalić znacznym asortymentem w zakresie produkcji mikrofonów, począwszy od gałęzi broadcastowej, przez szereg konstrukcji instrumentalnych, po wokalowe mikrofony sceniczne oraz dwa modele kapsuł do systemów bezprzewodowych popularnych producentów.

Moje osobiste doświadczenia z wyrobami marki Heil łączą się z ujęciem mikrofonowym pieców gitarowych. Zainspirowany brzmieniem Rubena Blocka – frontmana i gitarzysty belgijskiej formacji Triggerfinger, używającego modelu Heil PR30 jako jednego z mikrofonów do nagłośnienia swojego combo gitarowego, wielokrotnie i z nieukrywaną satysfakcją eksperymentowałem z brzmieniem gitarowym przy użyciu wspomnianego mikrofonu. W niniejszym teście zajmę się jednak produktem nieco innym, a mianowicie ciekawą i awangardowo wyglądającą konstrukcją The Fin.


PRODUCENT: Heil Sound - www.heilsound.com

DYSTRYBUTOR: M.Ostrowski - www.mostrowski.pl

TESTY


Heil Sound HDK-8 Kit

Firma Heil zaproponowała produkt z wysokiej półki, tworząc uniwersalny zestaw mikrofonów perkusyjnych HDK8, przeznaczony do profesjonalnych zastosowań scenicznych i studyjnych.

Heil Sound PR-20 UT i PR-22

Testowane modele mikrofonów Heil PR20 oraz PR22 z pewnością zadowolą wielu użytkowników i mogą być bez problemu używane zarówno przez amatorów, jak i zawodowców.

Heil Sound PR 35

Testowany mikrofon jest niezwykle uniwersalnym narzędziem pozwalającym spełniać bardzo różne zadania w pracy na estradzie i w studiu. Sprawdzi się w rękach profesjonalistów, lecz szczególnie polecam go małym studiom domowym jako podstawowy mikrofon wielozadaniowy.