Testy > Lucas Nano 608i
26-11-2016 (MIT 12/ 2016 )

TEST - HK Audio Lucas Nano 608i

Niemalże każdy, kto ma choćby minimalną styczność z rynkiem audio, z pewnością zauważył rosnący popyt na urządzenia z kategorii „kombajnów”, czyli wielozadaniowych, kompaktowych i całkowicie samowystarczalnych systemów. Rynek takich produktów rozrasta się w intensywnym tempie, zaś firmy prześcigają się w projektowaniu coraz lepiej wyposażonych, ergonomicznych, poręcznych i uniwersalnych urządzeń, których idealnym przykładem jest produkt firmy HK Audio – model Lucas Nano 608i.

 

Z uwagi na dorobek i precyzję wykonania produktów niemieckiej firmy HK Audio, niemalże każda nowość przyciąga uwagę wielu amatorów oraz profesjonalistów z dziedziny pro audio. Chociaż firma ma w swoim dorobku bardzo znaczącą liczbę rozwiązań scenicznych, liniowych i wielkogabarytowych, nie zaniedbuje w swoich projektach odbiorców konsumenckich. I właśnie w tym słowie tkwi sedno – produkty takie jak Nano 608i, czyli zawierające w sobie cały system nagłośnieniowy, z mikserem i efektami włącznie, kojarzą się z propozycjami raczej amatorskimi, a co najwyżej półprofesjonalnymi. Najnowszy model serii Nano zdecydowanie temu zaprzecza – to urządzenie w pełni profesjonalne, chociaż przeznaczone do wszystkich zadań, również tych mniej profesjonalnych. Czy przedstawiona przez producenta charakterystyka potwierdzi się w praktyce? Postanowiliśmy to sprawdzić w niniejszym teście.

 

 

tekst

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: HK Audio - www.hkaudio.com

DYSTRYBUTOR: Amtec - www.amtec.pl

TESTY


HK Audio Elements Gala

Aktywne, mobilne i uniwersalne systemy nagłośnieniowe od wielu lat pozostają w czołówce, jeżeli chodzi o liczbę rozwiązań dostępnych na rynku. Jednym z bardziej znanych dostawców tego typu urządzeń jest bez wątpienia niemiecka firma HK Audio, którą kojarzy się również z wysokiej klasy systemami nagłośnieniowymi. Od 1979 roku bracia Hans i Lothar Stamer tworzą markę, która oferuje profesjonalne rozwiązania zarówno dla samodzielnych muzyków, jak i profesjonalnych zastosowań estradowych.

HK Audio L3 112 FA/L SUB 1500A

Ogólnie rzecz biorąc, tandem L3 112 FA/L SUB 1500 A sprawdzi się w bardzo szerokim zakresie zastosowań – oczywiście biorąc pod uwagę liczbę poszczególnych modułów – od nagłośnienia koncertu czy potańcówki, poprzez prezentacje i prelekcje, na rozmaitego rodzaju eventach kończąc. To system solidny – tak brzmieniowo, jak i konstrukcyjnie – i bardzo uniwersalny.

HK Audio Premium PR:0 12 XD

Jest to kolumna zdecydowanie wielozadaniowa, która bez najmniejszego problemu poradzi sobie zarówno w roli satelity, samodzielnego nagłośnienia czy odsłuchu scenicznego, i odpowiednio użytkowana może być najlepszym kompanem w pracy na długie lata.

HK Audio Linear 5 LTS A

LTS A został pomyślany jako ekonomiczna alternatywa dla systemów quasi-liniowych o stałym zakrzywieniu, pozwalająca na całkiem sprawne ogrywanie przestrzeni o długości przekraczającej 30 m. Jak twierdzi producent, w większych konfiguracjach można za pomocą systemu LTS A obsłużyć nawet imprezy do trzech tysięcy osób. Potwierdza to konkluzję mówiącą, że nie wszędzie należy wieszać „linię”.

HK Audio Lucas NANO 300, 600

Lucas NANO 300 to propozycja będąca w stanie zaspokoić nagłośnieniowe potrzeby mobilnych muzyków grających w klubach, instruktorów fitness, szkół, sal konferencyjnych, w których odbywają się prezentacje z udziałem multimediów, szkół itp. Z kolei NANO 600 wydaje się zdecydowanie bardziej optymalnym wyborem dla firm nagłaśniających małe, acz zróżnicowane imprezy.