Testy > Led Washer
29-01-2018 (MIT 2/ 2018 )

TEST - Flash Professional Led Washer

To kolejna propozycja uzupełniająca linię produktów Professional. Wszystkie te nowości mają kilka wspólnych zalet, o których za chwilę wspomnę. Gdyby ktoś zakleił nazwę producenta i zadał pytanie, skąd ten produkt pochodzi, pewnie większość z nas nie udzieliłaby poprawnej odpowiedzi. Ten fakt cieszy, że rodzimymi produktami zaznaczamy swoją obecność na rynku, jednak bez zbyt dużej dawki lokalnego patriotyzmu. Przekonajmy się, czy prócz wyglądu te urządzenia rzeczywiście mogą stanąć w szranki z innymi, podobnie wyposażonymi.

 

Producent utrzymuje, iż komfort pracy z gamą produktów Professional ma polegać na tym, że przy zestawieniu kilku różnych urządzeń będziemy w stanie uzyskać ten sam zakres odcieni kolorów. Innymi słowy nie będzie różnic w odcieniach bez względu na to jakie będzie zróżnicowanie pod kątem mocy danych urządzeń. Pisałem już o tym przy okazji testu blindera tego samego producenta. Pomiar wykazał, że zakres pracy poszczególnych diod jest niemal identyczny. Zatem rzeczywiście komfort pracy pod względem zestawienia różnych opraw w tym zakresie będzie naprawdę zadowalający. To nie są jedyne cechy wspólne. Można doszukać się również podobnego stylu projektowania designu, ale co ważniejsze – ta linia produktów ma utrzymany ten sam rodzaj nawigacji menu. We wszystkich wspomnianych urządzeniach zamontowano ten sam kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala, a obsługa i oprogramowanie menu są takie same. Oczywiście urządzenia różnią się funkcjami, ale sama architektura jest taka sama. To nie wszystkie wspólne elementy. Kolejnym będzie możliwość uzyskania szesnastobitowego dimmera przy niektórych trybach. Jest to kluczowe, szczególnie w profesjonalnych zastosowaniach. Liczba trybów zapewnia możliwość dostosowania belki do swoich potrzeb. Nie wszędzie przecież szesnastobitowy dimmer będzie potrzebny. Co do dimmera – pięć krzywych do wyboru oraz opcja delay symulująca pracę z urządzeniami żarowymi czy halogenowymi to kolejna cecha wspólna. I wreszcie wysoka wartość współczynnika PWM wynosząca 3000 Hz. Ta ostatnia cecha ma zapewnić brak efektu migotania, niezależnie od tego, czy pracujemy z kamerą profesjonalną, czy amatorską. Odnosiłem się do tego już ostatnio, ale osobiście preferuję dostęp do płynnej lub kilku zakresowej regulacji PWM z oczywistych względów.

 

tekst

Paweł Murlik

Muzyka i Technologia

 

zdjęcia

Aleksander Joachimiak


PRODUCENT: Flash Professional - www.flash-butrym.pl

DYSTRYBUTOR: Flash Butrym - www.flash-butrym.pl

TESTY


Flash Professional Vintage LED WASHER 12x30W...

Naprawdę miło było powrócić po dwóch latach do, co prawda, znanych mi już bazowych konstrukcji, ale opracowanych w nowej odsłonie zarówno z poprawionym oprogramowaniem jak i z designem określonym, jako vintage.

Flash Professional Blinder LED 16X30W 4in1 COB...

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do efektu typu blinder opartego bardzo często na źródłach światła np. typu PAR36DWE. Jednak technologia ledowa na polu opraw typu floodlight i konkretnie w podgrupie blinderów sprawiła, że oprawa zwykle powieszona na froncie sceny i skierowana w publiczność może mieć zupełnie inne zastosowania. Z pewnością taką oprawą jest nowy produkt marki Flash. Dlaczego tak sądzę? Postaram się to wyjaśnić w trakcie całego testu.

Flash Professional LED PAR 64

W tej oprawie zaskoczyły mnie dwie rzeczy: rozmiar i waga. To maleństwo ma dwadzieścia cztery trzywatowe diody na pokładzie i waży 1,3 kg.

Flash Professional LED PAR 64

Pierwszą testowaną oprawą jest LED PAR ze źródłem światła COB. Jak wynika ze specyfikacji, ten zestaw COB ma na pokładzie diody RGBW. Źródło światła jest umieszczone w dość charakterystycznym dla COB-ów, głębokim odbłyśniku.Oprawa jest dość logicznie zrobiona pod kątem oprogramowania. Może pracować zarówno sterowana systemem DMX, jak i samodzielnie.