Testy > LED PAR 64
26-01-2017 (MIT 2/ 2017 )

TEST - Flash Professional LED PAR 64

W październikowym wydaniu MiT opisywałem inny reflektor z serii professional, lecz oparty na źródle światła COB. W tym teście przyjrzymy się dwóm innym produktom typu LED PAR. Choć wiele rozwiązań konstrukcyjnych jest podobnych, to postaram się wykazać wszystkie różnice mogące mieć znaczenie przy dobieraniu opraw do określonych zastosowań.

 

Oprawa LED PAR 64 18x10W RGBW różni się znacznie od PAR COB, ale jest oparta na podobnym oprogramowaniu. Konstrukcyjnie ten PAR przypomina ledowego washa, a więc każdy zespól ledów ma swój odbłyśnik i soczewkę. Oprawa ta w porównaniu z flashowym COB-em jest nieco krótsza i lżejsza. Cała obudowa jest zrobiona z tworzywa ABS i jedynym zewnętrznym, metalowym elementem jest podstawa, podobnie jak w COB-ie umożliwiająca powieszenie reflektora. Podobnie też ustawia się kierunek świecenia za pomocą dwóch plastikowych pokręteł. Tył obudowy wygląda identycznie, zastosowano dokładnie ten sam design. Przy rozrzuconych po przedniej tarczy źródłach światła mamy do czynienia ze zmianą w układzie chłodzenia. Oczywiście w tej oprawie jest również aktywny układ, w trybie disco jest on nawet znacznie cichszy niż w oprawie COB. Tryb theater nie generuje więcej hałasu niż mój laptop, który stoi tuż obok.

 

 

tekst

Paweł Murlik

Muzyka i Technologia

 

pomiary oraz przygotowanie materiałów

Tomasz Porembski

 

zdjęcia

Aleksander Joachimiak


PRODUCENT: Flash Professional - www.flash-butrym.pl

DYSTRYBUTOR: Flash Butrym - www.flash-butrym.pl

TESTY


Flash Professional Vintage LED WASHER 12x30W...

Naprawdę miło było powrócić po dwóch latach do, co prawda, znanych mi już bazowych konstrukcji, ale opracowanych w nowej odsłonie zarówno z poprawionym oprogramowaniem jak i z designem określonym, jako vintage.

Flash Professional Led Washer

To kolejna propozycja uzupełniająca linię produktów Professional. Wszystkie te nowości mają kilka wspólnych zalet, o których za chwilę wspomnę. Gdyby ktoś zakleił nazwę producenta i zadał pytanie, skąd ten produkt pochodzi, pewnie większość z nas nie udzieliłaby poprawnej odpowiedzi. Ten fakt cieszy, że rodzimymi produktami zaznaczamy swoją obecność na rynku, jednak bez zbyt dużej dawki lokalnego patriotyzmu.

Flash Professional Blinder LED 16X30W 4in1 COB...

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do efektu typu blinder opartego bardzo często na źródłach światła np. typu PAR36DWE. Jednak technologia ledowa na polu opraw typu floodlight i konkretnie w podgrupie blinderów sprawiła, że oprawa zwykle powieszona na froncie sceny i skierowana w publiczność może mieć zupełnie inne zastosowania. Z pewnością taką oprawą jest nowy produkt marki Flash. Dlaczego tak sądzę? Postaram się to wyjaśnić w trakcie całego testu.

Flash Professional LED PAR 64

Pierwszą testowaną oprawą jest LED PAR ze źródłem światła COB. Jak wynika ze specyfikacji, ten zestaw COB ma na pokładzie diody RGBW. Źródło światła jest umieszczone w dość charakterystycznym dla COB-ów, głębokim odbłyśniku.Oprawa jest dość logicznie zrobiona pod kątem oprogramowania. Może pracować zarówno sterowana systemem DMX, jak i samodzielnie.