Testy > LED PAR 64
27-09-2016 (MIT 10/ 2016 )

TEST - Flash Professional LED PAR 64

 

Któż z nas nie zetknął się z rodzimą marką Flash? Nie ma chyba osoby, która nie miała na scenie bądź w klubie choć jednego produktu tej firmy. Oczywiście większość z nas skojarzy te wyroby z produktami niskobudżetowymi – czy słusznie? Rzeczywiście, przez wiele lat Flash zaopatrywał nasz rodzimy rynek również w tanie urządzenia oświetleniowe, ale zdaje się, że doczekaliśmy się przełomu. Firma Flash przygotowała całą linię produktów made in Poland określaną jako seria Professional.

 

Made in Poland? Tak! Produkty te są w całości konstruowane w polskiej fabryce firmy Flash, niedaleko Szczecina. Trzy z nich mam właśnie przed sobą i postaram się je rzetelnie opisać. Co do samej fabryki oraz historii marki – odniosę się do tych ciekawych informacji w osobnym artykule, poświęconym właśnie naszej pierwszej po latach fabryce scenicznych urządzeń oświetleniowych w Polsce. Dziś skupię się na wspomnianych trzech produktach.

 

 

tekst

Paweł Murlik

Muzyka i Technologia

 

pomiary oraz przygotowanie materiałów

Tomasz Porembski

 

zdjęcia

Aleksander Joachimiak


PRODUCENT: Flash Professional - www.flash-butrym.pl

DYSTRYBUTOR: Flash Butrym - www.flash-butrym.pl

TESTY


Flash Professional Vintage LED WASHER 12x30W...

Naprawdę miło było powrócić po dwóch latach do, co prawda, znanych mi już bazowych konstrukcji, ale opracowanych w nowej odsłonie zarówno z poprawionym oprogramowaniem jak i z designem określonym, jako vintage.

Flash Professional Led Washer

To kolejna propozycja uzupełniająca linię produktów Professional. Wszystkie te nowości mają kilka wspólnych zalet, o których za chwilę wspomnę. Gdyby ktoś zakleił nazwę producenta i zadał pytanie, skąd ten produkt pochodzi, pewnie większość z nas nie udzieliłaby poprawnej odpowiedzi. Ten fakt cieszy, że rodzimymi produktami zaznaczamy swoją obecność na rynku, jednak bez zbyt dużej dawki lokalnego patriotyzmu.

Flash Professional Blinder LED 16X30W 4in1 COB...

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do efektu typu blinder opartego bardzo często na źródłach światła np. typu PAR36DWE. Jednak technologia ledowa na polu opraw typu floodlight i konkretnie w podgrupie blinderów sprawiła, że oprawa zwykle powieszona na froncie sceny i skierowana w publiczność może mieć zupełnie inne zastosowania. Z pewnością taką oprawą jest nowy produkt marki Flash. Dlaczego tak sądzę? Postaram się to wyjaśnić w trakcie całego testu.

Flash Professional LED PAR 64

W tej oprawie zaskoczyły mnie dwie rzeczy: rozmiar i waga. To maleństwo ma dwadzieścia cztery trzywatowe diody na pokładzie i waży 1,3 kg.