Testy > Redline RL12 i RL15
28-07-2016

TEST - EAW Redline RL12 i RL15

Aktywne zestawy głośnikowe zyskały bardzo dużą popularność, głównie ze względu na wygodę użytkowania. Brak konieczności konfigurowania ampliracków, znakomita jakość dźwięku tuż po uruchomieniu oraz prosta obsługa to właściwości, które docenili w szczególności mniej doświadczeni użytkownicy. Nie oznacza to jednak, że profesjonaliści zostali przez producentów aktywnych zestawów głośnikowych pominięci. Propozycja firmy EAW, pokazana w zeszłym roku we Frankfurcie i nosząca nazwę Redline, stworzona została z myślą o nich.

 

Coraz większa podaż usług ze strony firm obsługujących eventy sprawiła, że ekipy pracują pod dużą presją, zarówno czasową, jak i jakościową. Sprzęt musi zostać ustawiony i skonfigurowany szybko i bezbłędnie, czasu na strojenie zwykle też nie ma za wiele, stąd też bardzo pożądanym jest, by zestaw nagłaśniający brzmiał możliwie dobrze już na dzień dobry. Chlebem powszednim jest również improwizacja, polegająca przykładowo na „dostawieniu jeszcze dwóch głośników w lobby”, oczywiście nadplanowych, i to na pięć minut przed wejściem gości. To właśnie z myślą o takich działaniach firma EAW wyszła naprzeciw firmom eventowym, tworząc zestawy głośnikowe pozwalające w trybie niemal natychmiastowym uzyskać znakomity dźwięk. Mam tu oczywiście na myśli serię Redline, w której skład wchodzą dwa zestawy szerokopasmowe oraz subwoofer. W ramach niniejszego testu przyjrzymy się bliżej zestawom dwudrożnym, noszącym oznaczenia tożsame ze średnicą użytego woofera: RL12 i RL15.

 

Przemysław Waszkiewicz

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: EAW - www.eaw.com

DYSTRYBUTOR: Music Info - www.musicinfo.pl

TESTY


EAW VFM129

Choć coraz większa liczba zespołow sięga po bezprzewodowe systemy IEM, to klasyczne monitory sceniczne nadal mają się dobrze i nic nie wskazuje na to, by miały w najbliższym czasie zniknąć z naszych estrad. Od dobrego monitora wymaga się przede wszystkim możliwie małej podatności na sprzężenia akustyczne, zaś ta osiągana jest na drodze optymalizacji kilku parametrow. Bodaj najbardziej pomijanym i niedocenianym spośrod nich są właściwości kierunkowe, co też wzięła pod uwagę firma EAW.

EAW Commercial DX8

EAW Seria NT oraz DSA

EAW AX 122