Testy > Slim 4060
16-07-2016 (MIT 5/ 2016 )

TEST - DPA Microphones Slim 4060

Duńska firma DPA specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości mikrofonów od 1992 roku. W swojej ofercie ma wiele mikrofonów stworzonych dla spikerów telewizyjnych, przedstawień teatralnych i przemysłu filmowego. Jednym z nich jest model Slim 4060.

 

Do redakcyjnych testów MiT niedawno trafił miniaturowy mikrofon z serii Slim o oznaczeniu kodowym SCO60B00 wraz z akcesoriami produkcji duńskiej firmy DPA. Jest to mikrofon adresowany do producentów filmowych, realizatorów teatralnych i telewizyjnych. Miniaturowy mikrofon Slim 4060, mimo niewielkich gabarytów (jego kopułka jest znacznie mniejsza niż paznokieć kciuka kobiety), zachwyca jakością przetwarzania i odpornością na czynniki zewnętrzne. Nagłośnienie aktorów na planie filmowym czy scenie teatru to nie lada wyzwanie z racji ruchu. Do tego istotnym w telewizji, jak i w kinie jest ukrycie mikrofonu tak, aby był całkowicie niewidoczny dla kamery. Połączenie tych dwóch cech – miniaturowych rozmiarów i profesjonalnej jakości przetwarzania – to dość trudne zadanie, ale marce Danish Pro Audio udało się to, a co najważniejsze, bez kompromisów w żadnym z wymienionych aspektów. Przyjrzyjmy się bliżej mikrofonowi Slim 4060 i akcesoriom mu przeznaczonym.

 

tekst

Arkadiusz Kowalski

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: DPA Microphones - www.dpamicrophones.com

TESTY


DPA Microphones d:fine In-Ear

Mikrofony DPA z serii d:fine od lat cieszą się ogromną popularnością wśród profesjonalistów, którzy cenią je za wzorcową jakość dźwięku, wysoki komfort użytkowania i wyjątkowo trwałą konstrukcję. Zestawy In-Ear to połączenie zintegrowanych monitorów dousznych z doskonałymi kapsułami mikrofonowymi i zarazem kolejny krok w rozwoju tej uznanej i będącej standardem w branży serii.

DPA Microphones d:screet Heavy Duty 4061

Mikrofon do zadań specjalnych, takich które wymagają maksymalnej wytrzymałości, idącej w parze z niewielkimi gabarytami i najwyższej jakości dźwiękiem. Jak twierdzi producent, d:screet Heavy Duty jest jednym z najbardziej wytrzymałych miniaturowych mikrofonów na świecie.

DPA Microphones seria 4099

...

DPA Microphones 4066, 4088

DPA Microphones seria 4099