Testy > BP894-TH
28-06-2017 (MIT 7/ 2017 )

TEST - Audio-Technica BP894-TH

Teatry, telewizja, scena czy sale konferencyjne – wszędzie tam możemy spotkać mikrofony nagłowne. Podstawowe cechy, jakie powinny spełniać poza dobrym brzmieniem, to niezawodność, wygoda, dyskrecja i niska masa. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Audio-Technica, która – bazując na swoim ogromny doświadczeniu – stworzyła nowy mikrofon, który być może nie zrewolucjonizuje rynku, ale może ustanowić nowy standard wśród najczęściej wybieranych modeli.

 

Któż z nas nie zna firmy Audio-Technica? Mikrofony tej marki są często wykorzystywane w wielu aplikacjach na całym świecie, a użytkownicy cenią je za wysoką jakość wykonania, niezawodność i świetne brzmienie. Jak zapewnia producent, nie inaczej jest w przypadku nowego modelu BP894-TH przeznaczonego dla profesjonalnych użytkowników. Mikrofon oferowany jest w kilku konfiguracjach, co umożliwia przyszłemu nabywcy idealne dopasowanie do własnych potrzeb. Postanowiliśmy sprawdzić jak BP894-TH sprawdzi się w warunkach praktycznych, wykorzystując do tego odbiornik WisyCom MRK960, ale zanim przejdziemy do testu, kilka słów na temat konstrukcji i parametrów.

 

Budowa, wygląd i pierwsze wrażenie

Dobre pierwsze wrażenie to połowa sukcesu. Podobno wystarczy tylko kilka sekund. Tak właśnie jest w przypadku BP894-TH, który już przy pierwszym kontakcie wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie. Wszystko starannie zapakowane, pogrupowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Zestaw poza samym headsetem zawiera dużo akcesoriów dodatkowych, takich jak moduł zasilający AT8539 (tylko w bezpośrednim połączeniu kablowym), klips kablowy AT8440, moduł AT8464 umożliwiający montaż zestawu na oboje uszu, klips do ukrycia kabla oraz dwie osłony (windscreens) AT8163. Do tego oczywiście dopasowany mini-case. Sam skład zestawu daje nam jednoznacznie do zrozumienia, iż jest to system wysokiej klasy, przystosowany do różnych zastosowań zarówno indoor, jak i outdoor. Dzięki użyciu wysokiej klasy nakładek na mikrofon będzie on doskonale chroniony przed wilgocią, śliną czy potem. Odnośnie tajemniczego przyrostka TH w nazwie zestawu, jego obecność lub brak oznaczają kolor zestawu. Brak oznacza tradycyjny, czarny headset, a TH oznacza kolor beżowy lub – jak kto woli: cielisty, który przydaje się w sytuacjach, gdy mikrofon powinien być jak najmniej widoczny (np. w telewizji i teatrze). W celu maksymalizacji komfortu i stabilności w bardziej dynamicznych sytuacjach, Audio-Technica zaprojektowała moduł AT8464 Dual-Ear Microphone Mount, który pozwala zamontować BP894 dookoła głowy. Trzeba przyznać, że cały zestaw prezentuje się bardzo schludnie i profesjonalnie.


PRODUCENT: Audio-Technica - eu.audio-technica.com

DYSTRYBUTOR: Konsbud Audio - www.konsbud-audio.pl

TESTY


Audio-Technica AT2020/AT2020 USB+

W latach dziewięćdziesiątych, realizatorzy live zwykli mawiać, że jeśli upadnie mikrofon, trzeba sprawdzić jakiej był marki, bo schylać się warto tylko po produkty Shure i Audio-Technica. Wyroby japońskiego producenta od zawsze budziły zaufanie użytkowników, a AT2020 nie odbiega od reguły.

Audio-Technica AE2300

Cena nowego produktu Audio Technika nie powoduje wzmożonego tempa pracy serca. Jest oczywiście sporo wyższa niż konkurencyjne mikrofony dynamiczne z kapsułą kardioidalną, jednak różnicę cenową rekompensuje bardziej naturalny, bo po prostu otwarty dźwięk.

Audio-Technica ATM230

ATM230 oferuje szczególnie dobrą jakość, jeśli chodzi o mikrofonowanie zespołów rockowych, popowych i ich pochodnych. W tym segmencie plasuje się w czołówce wśród konkurentów ze swojej półki cenowej, zahaczając znacznie również o półkę wyżej.

Audio-Technica ATM 350a

ATM350 to jeden z mikrofonów, który najczęściej gości w riderach, szczególnie przy okazji obecnych tam wpisów dotyczących instrumentów dętych lub smyczkowych. Jego zastosowanie jest jednak o wiele szersze, szczególnie teraz, gdy na rynku dostępny jest najnowszy model ATM 350a.

Audio-Technica ATW-11F

Testowany system bezprzewodowy wraz z bodypackiem i mikrofonem krawatowym okazał się bardzo dobrym rozwiązaniem konferencyjnym za stosunkowo niską cenę. Mając do dyspozycji kilka tego typu zestawów, można bez większych problemów nagłośnić wszelkiego rodzaju imprezy, gdzie występuje słowo mówione.