Testy > ZED 6
19-07-2016 (MIT 7/ 2016 )

TEST - Allen & Heath ZED 6

Małe miksery analogowe wciąż nie tracą na popularności i nadal są chętnie wybierane przez muzyków, zespoły czy jako instalacje w małych klubach i barach. Niewątpliwie jednym z czołowych graczy w tym segmencie jest brytyjska marka Allen & Heath i jej popularna seria mikserów – ZED.

 

Marki Allen & Heath nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać, a już na pewno nie osobom z branży. Podobnie serii mikserów ZED, która obecna jest na rynku od wielu lat i, choć nie należy do najtańszych, zdobyła duże uznanie ze strony użytkowników. Swoją renomę zawdzięcza głównie dzięki wysokiej jakości wykonania, trwałości i oczywiście brzmieniu. Seria obejmuje szereg modeli zróżnicowanych pod kątem liczby oferowanych kanałów, a także dodatkowego wyposażenia (procesor efektów oraz interfejs audio). Pod koniec ubiegłego roku rodzina ZED-ów powiększyła się o modele nowej generacji, wśród których znalazł się bohater niniejszego testu, czyli mikser Allen & Heath – ZED 6.

 

tekst

Marcin Ziniak

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Allen & Heath - www.allen-heath.com

DYSTRYBUTOR: Konsbud Audio - www.konsbud-audio.pl

TESTY


Allen & Heath SQ5

Allen & Heath SQ5 w zasadzie już przeszedł do historii… To pierwszy mikser (jak dotąd), na który czekałem z utęsknieniem od momentu premiery. Szybki rzut oka na specyfikację pozwolił mi na tyle mocno się nim zainteresować, iż podczas zagłębiania się w lekturze pierwszych danych napięcie i niecierpliwość rosły w lawinowym tempie. Wydawać by się mogło, że SQ to kolejna cyfrowa konsoleta miksująca na rynku i nie powinna wzbudzać aż takich emocji, lecz maluch od Allena pokazał, że może być inaczej.

Allen & Heath ZEDi-10FX

ZEDi-10FX jest kombinacją analogowego miksera wyposażonego w interfejs audio i pokładowe efekty. Kombinacja ta, idąca w parze z jakością przetwarzania, jest rozwiązaniem kierowanym do niezależnych muzyków oraz realizatorów nagłaśniających niewielkie eventy. Niezależnie, czy mikser używany jest w studiu, na scenie, czy w trakcie prac nad projektami w DAW – zapewnia nam znane i docenione przez setki realizatorów brzmienie marki Allen & Heath.

Allen & Heath Qu-Pac

Qu-Pac jako nieliczne tego typu urządzenie, poza oczywistą kontrolą z poziomu urządzenia mobilnego oferuje również zainstalowany na przedniej części panel kontrolny z pięciocalowym wyświetlaczem dotykowym.

Allen & Heath Xone:43C

Xone:43C oferuje wyjątkową jakość i możliwości jak na swój przedział cenowy. Niewątpliwym jego atutem jest solidne wykonanie, które nie odbiega niczym od konsolet wielkoformatowych producenta.

Allen & Heath Qu32 i AR2412

Taka konsoleta może być świetnym narzędziem np. do realizacji klubowej trasy zespołu: moduły I/O na scenie przyjmujące trzydzieści dwa kanały (AR2412 plus AR84 jako ekspander) i konsoleta Qu32 z podpiętym komputerem i programem DAW rejestrującym wszystkie ślady.