Testy > Qu32 i AR2412
25-08-2016 (MIT 9/ 2016 )

TEST - Allen & Heath Qu32 i AR2412

Angielska firma Allen & Heath jest obecna na polskim rynku od wielu, wielu lat. Jak każdy producent, co jakiś czas odświeża i rozszerza gamę swoich produktów. Tym razem zajmiemy się kompaktową konsoletą cyfrową Qu32 z modułem wejściowo-wyjściowym AR2412. Na jaki rynek przeznaczono ten produkt? Czyje oczekiwania zaspokoi? Zapraszamy do lektury!

 

Początki Allen & Heath sięgają lat siedemdziesiątych poprzedniego stulecia i współpracy z takimi artystami jak członkowie zespołu Pink Floyd, dla którego firma wykonała legendarną konsoletę kwadrofoniczną. Firma wielokrotnie w swojej historii pokazywała, że jest bardzo innowacyjna – to właśnie Allen & Heath wprowadził na rynek m.in. modułową budowę konsolet mikserskich (PCB z montowanymi potencjometrami) czy też implementację protokołu MIDI. Pierwsza konsoleta cyfrowa Allen & Heath to Icon z połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jak to się ma do dzisiejszej oferty i jej jakości? Firma cały czas ma w ofercie niewielkie i specjalizowane konsolety analogowe (np. XB-14 – małą konsoletę broadcastową), programowalne (seria iDR) i analogowe (seria GR) miksery strefowe, a także rozbudowaną i bardzo popularną serię mikserów DJ-skich (Xone). Oczywiście w dzisiejszych czasach w ofercie nie może zabraknąć konsolet cyfrowych. W firmie Allen & Heath znajdziemy cztery linie takich produktów: iLive oraz jego następcę – dLive, serię GLD oraz serię Qu.

Na uwagę zasługuje fakt, że producent nie poprzestał na wprowadzeniu na rynek samych konsolet – dostępny jest osprzęt, który znacznie ułatwia wiele zadań. I tak znajdziemy tutaj m.in. system monitoringu osobistego (ME System), cały zestaw aplikacji na tablety i smartfony, a także gamę akcesoriów montażowo-transportowych (uchwyty do racka 19'' oraz torby tekstylne do transportu urządzenia. Można śmiało powiedzieć, że stworzono zestaw urządzeń i akcesoriów, za pomocą którego użytkownik może wykonać wiele różnorodnych zadań.

 

tekst

Antoni Paluszkiewicz

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: Allen & Heath - www.allen-heath.com

DYSTRYBUTOR: Konsbud Audio - www.konsbud-audio.pl

TESTY


Allen & Heath SQ5

Allen & Heath SQ5 w zasadzie już przeszedł do historii… To pierwszy mikser (jak dotąd), na który czekałem z utęsknieniem od momentu premiery. Szybki rzut oka na specyfikację pozwolił mi na tyle mocno się nim zainteresować, iż podczas zagłębiania się w lekturze pierwszych danych napięcie i niecierpliwość rosły w lawinowym tempie. Wydawać by się mogło, że SQ to kolejna cyfrowa konsoleta miksująca na rynku i nie powinna wzbudzać aż takich emocji, lecz maluch od Allena pokazał, że może być inaczej.

Allen & Heath ZEDi-10FX

ZEDi-10FX jest kombinacją analogowego miksera wyposażonego w interfejs audio i pokładowe efekty. Kombinacja ta, idąca w parze z jakością przetwarzania, jest rozwiązaniem kierowanym do niezależnych muzyków oraz realizatorów nagłaśniających niewielkie eventy. Niezależnie, czy mikser używany jest w studiu, na scenie, czy w trakcie prac nad projektami w DAW – zapewnia nam znane i docenione przez setki realizatorów brzmienie marki Allen & Heath.

Allen & Heath Qu-Pac

Qu-Pac jako nieliczne tego typu urządzenie, poza oczywistą kontrolą z poziomu urządzenia mobilnego oferuje również zainstalowany na przedniej części panel kontrolny z pięciocalowym wyświetlaczem dotykowym.

Allen & Heath Xone:43C

Xone:43C oferuje wyjątkową jakość i możliwości jak na swój przedział cenowy. Niewątpliwym jego atutem jest solidne wykonanie, które nie odbiega niczym od konsolet wielkoformatowych producenta.

Allen & Heath ZED 6

Mogę z pełnym przekonaniem napisać, że ZED 6 to zgrabny i funkcjonalny mikser, który sprawdzi się w wielu niezbyt wymagających sytuacjach. Od tak małego urządzenia nie można wymagać niemożliwego, ale z zadań, do których został stworzony, wywiązuje się należycie i całkowicie spełnia oczekiwania.