Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> d&b audiotechnik KSL z serii SL

d&b audiotechnik KSL z serii SL 

Niemiecka firma d&b audiotechnik ogłosiła, że podczas kalifornijskich targów NAMM2019 rodzina systemów wyrównanych liniowo z serii SL powiększy się o dwa nowe moduły liniowe i subwoofer.

 

System KSL to mniejszy, ale bezkompromisowy i wszechstronny brat swojej przełomowej, większej siostry GSL. KSL wkracza na rynek wraz ze wszystkimi atutami linii specjalnych zestawów głośnikowych SL (Special Loudspeaker), które obejmują szerokopasmową kierunkowość w pełnym zakresie, rozszerzoną charakterystykę niskotonową i zaawansowane opcje podwieszania, w wydajnym pakiecie o przystępnych wymiarach. System KSL zaprojektowano na potrzeby nagłaśniania dowolnego gatunku muzyki, w zastosowaniach zarówno mobilnych, jak i instalacyjnych, począwszy od wielkoskalowych aren, stadionów i festiwali po średniej wielkości obiekty, takie jak kluby, teatry, świątynie i sale widowiskowe.

 

Przedstawiciele serii KSL i GLS mogą działać niezależnie lub w duecie, doskonale pasując do siebie pod względem tonacji, headroomu, pokrycia dźwiękiem, planowania i infrastruktury wdrożeniowej.

 

Seria d&b SL stanowi istotny krok w ewolucji projektowania i wydajności systemów wyrównanych liniowo. Dzięki zapewnieniu kontroli nad pełnym spektrum częstotliwości zminimalizowano maskowanie tonów niskich i średnich w polu pogłosowym, a przez to umożliwiono realizatorom systemów zmniejszenie całkowitego poziomu ciśnienia dźwięku w obiekcie, co znacznie poprawia zrozumiałość przekazu i zdecydowanie porządkuje sceniczne instalacje odsłuchowe. Realizatorzy, menedżerowie imprez i promotorzy używający tego systemu wraz z oprogramowaniem d&b NoizCalc mogą wykorzystać potężne technologie modelowania emisji hałasu w konfiguracjach systemu na potrzeby imprez plenerowych o dowolnej skali.

 

 

Zestawy głośnikowe KSL8 i KSL12 charakteryzują się rozproszeniem dźwięku w poziomie wynoszącym odpowiednio 80° i 120°. Na tle modułów systemów wyrównanych liniowo o podobnej wielkości wyróżniają się spójną kontrolą charakterystyki aż do najniższych częstotliwości. Geometrie dwóch 10-calowych przetworników emitujących dźwięk do przodu oraz dwóch 8-calowych przetworników emitujących dźwięk na boki łączą się i generują kardioidalną charakterystykę, pozwalając na uzyskanie precyzyjnej, szerokopasmowej kierunkowości ze znacznie zwiększonym headroomem w zakresie niskich tonów w kierunku publiczności. To rozszerzenie i headroom w dolnym zakresie są tak skuteczne, że w wielu zastosowaniach eliminują konieczność stosowania subwooferów zawieszonych za liniami nagłośnienia głównego lub wzdłuż tych linii. Za przekazywanie średniego zakresu odpowiada wysokiej czułości tuba z 8-calowym driverem, a dwa nowatorskie, specjalnie opracowane wysokotonowe przetworniki z 3-calową cewką zamontowane na falowodzie zapewniają odpowiednią rozdzielczość i poziom wyjściowy wysokich częstotliwości.

 

Dolny koniec zakresu uzupełniają subwoofery SL-SUB/SL-GSUB wyposażone w dwa 21-calowe drivery emitujące dźwięk do przodu oraz pojedynczy 21-calowy driver emitujący dźwięk do tyłu, co przekłada się na kardioidalną charakterystykę rozproszenia dźwięku. Subwoofery rozszerzają pasmo przenoszenia w dół do 30 Hz przy zachowaniu wyjątkowej kontroli nad rozproszeniem dźwięku, imponującym heardoomie niskich tonów i niezrównanej sprawności. Model SL-SUB może być podwieszony, natomiast SL-GSUB zaprojektowano na potrzeby ustawiania w kolumnach stojących.

 

System KSL opracowano tak, że mieści się w standardowych skrzyniach transportowych oraz w ciężarówkach o typowych rozmiarach. Jest dostarczany w wózkach touringowych z pokrywami ochronnymi oraz kompletną infrastrukturą do podwieszania.


PRODUCENT: d&b audiotechnik - www.dbaudio.com

DYSTRYBUTOR:Konsbud Audio - www.konsbud-audio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)