Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Nowy software dla konsolet Soundcraft z serii Vix000/Vix00

Nowy software dla konsolet Soundcraft z serii Vix000/Vix00 

Konsolety marki Soundcraft otrzymały nowe funkcje i usprawnienia za sprawą aktualizacji.

 

Soundcrafty serii Vi to jedne z najpopularniejszych wielkoformatowych konsolet na rynku. Cenione są przede wszystkim za doskonałe brzmienie jak również za intuicyjną i szybką obsługę. Najnowsza platforma serii Vi x000 jak również zmodernizowane do serii Vi x00 starsze konsolety doczekały się w ostatnim czasie kilku aktualizacji oprogramowania. Najnowsza wersja oprogramowania poprawiła szybkość działania i wygodę obsługi oraz zwiększyły liczbę funkcji. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie nowości i zaprezentować nowe możliwości konsolet. Do najbardziej istotnych zmian należą:

 

1.     Automatyczny patching kolejnych wejść/wyjść. Dzięki wykorzystaniu funkcji GANG mamy teraz możliwość automatycznego przypisywania kolejnych, następujących po sobie wejść lub wyjść do dowolnie wybranej ilości „zgangowanych” kanałów/szyn. Funkcja działa również przy przyporządkowywaniu wyjść Direct Out znacznie przyspieszając konfigurację miksera.

 

2.     vMIX, znany z konsolet Studer algorytm automikera vMIX jest teraz dostępny dla wszystkich konsolet serii Vi x000. Vi5/7000 dysponują czterema, a Vi1/2/3000 dwoma szesnastokanałowymi algorytmami automiksu najwyższej klasy. Funkcjonalność ta jest niezastąpiona w przypadku realizacji bardziej rozbudowanych konferencji czy prelekcji jak również w studiach telewizyjnych, gdzie coraz częściej możemy spotkać konsolety Soundcraft serii Vi. Funkcja jest niedostępna dla konsolet serii x00.

 

3.    Funkcja D.O.G.S., którą znamy z mniejszych konsolet serii Si. Funkcja Direct Output Gain Stabilization pozwala na kompensację zmian wysterowania przedwzmacniaczy, konieczną w przypadku współdzielenia sygnałów pomiędzy współpracującymi konsoletami. W odróżnieniu od wszystkich rozwiązań konkurencyjnych stabilizacja odbywa się na pokładzie konsolety Soundcraft, która przyjmuje wejścia fizyczne i steruje poziomem przedwzmacniaczy. Stabilizacja polega na przeciwnych do zmiany poziomu gain zmianach poziomów trim na wyjściach Direct Out lub poziomów trim kanałów (w zależności od wyboru użytkownika). Dzięki temu, jako jedyna na rynku, funkcja stabilizacji poziomu wzmocnienia działa niezależnie od drugiej współpracującej konsolety, uniezależniając jej działanie od wyboru dwóch konsolet tego samego typu. Jest to unikalne rozwiązanie i zapewnia większą elastyczność przy wyborze sprzętu do naszej realizacji.

 

4.  Możliwość „zablokowania” wybranych torów sygnałowych przy pomocy zmienionej funkcjonalności przycisków „F”. Dzięki czemu możemy zachować najważniejszy/e kanał/y lub szyny na „wierzchu” niezależnie od wyboru warstwy.

 

5.     Konfiguracje warstw użytkownika zapisywane są teraz w każdym snapshot-cie, niezależnie od show. Dodano również funkcję ich izolacji spod automatyki oraz pełną funkcjonalność wybiórczego przywoływania snapshot-ów (scope).

 

6.     Jeszcze więcej modeli kompatybilnych mikrofonów bezprzewodowych. Na ekranach konsolety w ramach sekcji wejściowej kanałów możemy podglądać parametry pracy przypisanych im mikrofonów bezprzewodowych. Bezpośredni wgląd na konsolecie w informacje takie jak poziom naładowania baterii wraz z pozostałym czasem pracy, poziom RF, czy możliwość regulacji wzmocnienia bezpośrednio na odbiorniku dostępny jest dla systemów AKG DMS700/800 i WMS4500, Shure ULX-D, QLX-D oraz Sennheiser Digital 6000.

 

7.    Możliwość przypisania i pełnej edycji kanałów wejściowych na warstwach sekcji MASTER.

 

8.    Możliwość dowolnego połączenia przełączania warstw sekcji MASTER razem z przełączaniem warstw sekcji INPUT za pomocą „triggerów”. Szczególnie na mniejszych powierzchniach roboczych (Vi2000/Vi1000) zwiększa to elastyczność i wygodę pracy. Dzięki możliwości przypisania kanałów wejściowych do warstw MASTER oraz jednoczesnej zmiany warstw obu sekcji miksera mamy możliwość dostępu do większej ilości kanałów wejściowych jednocześnie.

 

9.     Usprawniona obsługa zdalna konsolet za pomocą aplikacji na iPada – ViSi Remote. Mamy dostęp do niemal wszystkich parametrów pracy konsolety jak również monitoring w czasie rzeczywistym poziomów wejściowych i wyjściowych na miernikach w aplikacji.

 

Powyżej przybliżyliśmy najważniejsze zmiany, jednocześnie przypominamy, że najnowsza wersja firmware’u do wszystkich konsolet serii Vi x000/x00 ma nr 6.4.0.303 i dostępna jest bezpłatnie do pobrania na stronie producenta.

 

Szczegółowa instrukcja przeprowadzenia aktualizacji dostępna jest pod adresem.

 

Zachęcamy do aktualizowania konsolet. Najnowszy firmware nie tylko dodaje mnóstwo nowych funkcji i poprawia wygodę pracy, ale również podnosi niezawodność pracy. Jeżeli są Państwo posiadaczami którejkolwiek z konsolet Vi, a nie otrzymujcie od dystrybutora marki w kraju, firmy ESS Audio, bezpośrednio informacji o nowych wersjach softu oraz instrukcji aktualizacji prosimy o kontakt mailowy: wojtekk@essaudio.pl w celu dopisania do listy mailingowej.


PRODUCENT: Soundcraft - www.soundcraft.com

DYSTRYBUTOR:ESS Audio - www.essaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)