Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Neumann KM A

Neumann KM AFirma Neumann zaprezentowała nowy modularny mikrofon pojemnościowy.

Niewielkich rozmiarów mikrofon pojemnościowy, tworzący nową serię KM A, jest następcą modelu KM 100, przy czym wkładka, która była w nim zastosowana (znana jako AK), nadal jest dostępna w sprzedaży. Wycofany ze sprzedaży został jedynie korpus, będący jednym z elementów modularnej konstrukcji. Wspomnianą wkładkę możemy użyć w prezentowanym modelu mikrofonu; będziemy do tego potrzebować adaptera AR 100 KA, który możemy zakupić bezpośrednio u dystrybutora.

 

Mikrofon KM A do działania wymaga zasilania fantomowego 48 V. Wyposażony został w tłumik PAD (10 dB) i charakteryzuje się maksymalnym poziomem ciśnienia akustycznego, wynoszącym aż 152 dB, w zależności od zastosowanego modelu wkładki.

 

Kompatybilne z KM A wkładki to: KK 120, KK 133, KK 183, KK 143, KK 145, KK 184, KK 185. W zależności od wybranego modelu będziemy mogli skorzystać z ósemkowej, wszechkierunkowej, kardioidalnej lub hiperkardioidalnej charakterystyki kierunkowości. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że niektóre wkładki oferują identyczną charakterystykę kierunkowości, lecz różnią się budową i pozostałymi parametrami, dzięki czemu możemy je stosować do nagłaśniania różnych instrumentów. Możemy je także łączyć z cyfrowym korpusem KM D, który w 2006 roku otrzymał wyróżnienie magazynu „ProAudio”.


PRODUCENT: Neumann - www.neumann.com

DYSTRYBUTOR:Aplauz - www.aplauzaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)