Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> NEXO w Klubie ŻAK

NEXO w Klubie ŻAK 

System nagłośnieniowy sali koncertowo-teatralnej.

 

Działający od 1991 roku gdański Klub ŻAK to jeden z najbardziej znanych trójmiejskich ośrodków kulturalnych. Obecna instytucja, będąca jednostką organizacyjną miasta, odwołuje się do tradycji swojego poprzednika, znanego jako Klub Studentów Wybrzeża ŻAK, którego początki sięgają 1955 roku. Działalność programowa obecnego ŻAK-a obejmuje Kino Studyjne ŻAK i Dyskusyjny Klub Filmowy ŻAK im. Zbyszka Cybulskiego, Scenę Teatralną ŻAK, galerię, kawiarnię i oczywiście Scenę Muzyczną ŻAK.

 

Aktywność muzyczna klubu skupia się głównie na koncertach. Rozpiętość gatunkowa jest dość szeroka, począwszy od bluesa, poprzez rock, muzykę improwizowaną, po wykonawców z pogranicza współczesnej muzyki poważnej. Flagowym i odbywającym się cyklicznie wydarzeniem jest festiwal Jazz Jantar, jeden z najstarszych w Polsce festiwali jazzowych. Wydarzenia tego kalibru, na których goszczą topowi artyści z całego świata, wymagają odpowiedniego nagłośnienia, dlatego w ostatnim czasie gdański klub zakupił na własność system uznanej francuskiej marki NEXO. W sali koncertowo-teatralnej, zwanej również suwnicową, został zamontowany system NEXO w następującej konfiguracji: sześć kolumn GeoS12 (pięć GeoS1210 plus jedna GeoS1230) na stronę w trybie bi-amp, po dwie sztuki subbasów CD18 na stronę, a jako dogłośnienie balkonu – dwie sztuki PS10R2. Całość jest napędzana przez trzy końcówki mocy NXAMP 4x4 wyposażone w karty Dante NXDT104 oraz  jeden wzmacnaicz DTDAMP 4x0.7 do PS10R2. Uzupełnieniem zestawu jest procesor głośnikowy DTD-TN współpracujący również z PS10R2.

 

Jak powiedział nam szef ekipy technicznej Radosław Firlej: „System sprawdza się doskonale i w zupełności odpowiada naszym potrzebom. Zastosowana konfiguracja ma odpowiedni headroom, dzięki czemu mamy pewność bezproblemowej pracy systemu przez wiele długich lat”

 

NEXO CD18 to kardioidalne subbasy wyposażone w dwa osiemnastocalow e głośniki i zaawansowane algorytmy przetwarzania sygnału stosowane niezależnie do każdego z nich. CD18 charakteryzuje się nowators ką konstrukcją, charakteryzującą się bardzo dobrymi właściwości ami kierunkowymi przetwarzanego sygnału.

 

Tekst

Marcin Ziniak

Muzyka i Technologia

 

Zdjęcia

Paweł Wyszomirski

To tylko fragment artykułu. Ten i wiele innych artykułów w całości przeczytasz w magazynie
Muzyka i Technologia
4/ 2018


PRODUCENT: Nexo - www.nexo-sa.com

DYSTRYBUTOR:Lauda Audio - www.lauda-audio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)