Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> HK Audio Linear 5 LTS A i L SUB 4000 A

HK Audio Linear 5 LTS A i L SUB 4000 A 

Firma HK Audio rozszerzyła serię kolumn głośnikowych Linear 5 o nowego satelitę dalekiego zasięgu i subwoofer.

 

Prezentowany satelita jest alternatywą dla kompaktowych systemów liniowych zarówno pod względem ceny, jak i jakości dźwięku. Linear 5 LTS A jest wyjątkowo wydajny, łatwy w montażu i transporcie. Opiera się on na koncepcji systemów liniowych, lecz zachowuje rozmiar typowych kolumn cechujących się punktowym źródłem dźwięku. Pojedyncza satelita oferuje wydajność kompaktowego systemu liniowego, a specjalnie dobrane charakterystyki ułatwiają akustyczne skonfigurowanie głów podczas tworzenia klastrów złożonych z kilku egzemplarzy L5 LTS A – zarówno w pionie, jak i poziomie.

Sercem satelity jest wielokomorowy falowód MultiCell Transformer, którego unikalna budowa zwiększa poziom ciśnienia akustycznego i niweluje zniekształcenia, oferując kierunkowość tuby 60° w poziomie i +5°/–30° w pionie. W LTS A za wysokie częstotliwości odpowiada jeden jednocalowy głośnik z cewką o średnicy 1,7'' umieszczony w komorze kompresyjnej. Za środek pasma odpowiedzialne są trzy ośmiocalowe głośniki z magnesem neodymowym obudowane rezonatorem Helmholza. Charakterystyka częstotliwościowa satelity mieści się w zakresie od 90 Hz do 20 kHz, SPL to 140 dB, a punkt podziału mieści się przy częstotliwości 1,7 kHz. Głośniki napędzane są dwoma wzmacniaczami pracującymi w klasie D o łącznej mocy 1000 W.

L SUB 4000 A jest doskonałym uzupełnieniem dołu pasma dla nowego satelity. Subwoofer może być parowany z głośnikami szerokopasmowymi oraz satelitami wchodzącymi w skład serii Linear 5, zwiększając tym samym SPL i zakres charakterystyki częstotliwościowej zestawu. SUB 4000 A potrafi zejść aż do 31 Hz; wyposażony został w przestrajaną zwrotnicę 70/100 Hz z nachyleniem 24 dB na oktawę i oferuje maksymalny poziom ciśnienia akustycznego wynoszący 137 dB. Producent subwoofer wyposażył w osiemnastocalowy głośnik napędzany wzmacniaczem pracującym w klasie D o mocy 1200 W, który został zamknięty w podwójnie wentylowanej, pasmowo-przepustowej obudowie wykonanej z wielowarstwowej sklejki brzozowej.


PRODUCENT: HK Audio - www.hkaudio.com

DYSTRYBUTOR:Amtec - www.amtec.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)