Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Allen & Heath ME-500

Allen & Heath ME-500 

Przydatność miksery personalnych na scenie jest nie do przecenienia. Dobrze wie o tym brytyjski producent, który wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mniejszych zespołów, stworzył nowy model z serii ME.

 

Allen & Heath poszerzył serię mikserów personalnych ME o nowy, szesnastokanałowy mikser ME-500. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o kościołach, firmach rentalowych i orkiestrach. ME-500 umożliwia muzykom tworzenie własnych miksów odsłuchowych z szesnastu źródeł stereo lub mono oraz ich kontrolę. Mikser jest kompaktowy, tak samo jak dobrze znany czterdziestokanałowy ME-1, z tą różnicą, że obsługa i ustawienia nowego modelu są uproszczone. System ME działa na zasadzie podłącz i używaj i jest kompatybilny z mikserami cyfrowymi Allen & Heath oraz konsoletami innych producentów, dzięki ME-U hub.

ME-500 ma ekran z regulowaną jasnością, szesnaście podświetlanych przycisków select, przyciski mute i solo, potencjometr poziomu master z limiterem i EQ oraz pojedyncze pokrętło do nawigacji i sterowania wybranymi parametrami. Każdy ME-500 może zapamiętać i odtworzyć osiem ustawień: miksów, użytkowników i show. Presety można zapisać na USB. Mikser ma wyjście jack 3,5 mm i wyjście słuchawkowe na jack 6,3 mm, a także symetryczne wyjście mono TRS do monitorów podłogowych.

 

 

Nie ma ograniczeń co do liczby mikserów osobistych ME-500 i ME-1, jakie można dodać do systemu. Bezpieczne złącza etherCON umożliwiają połączenie mikserów ME-500 w daisy-chain lub w topologii gwiazdy (przy użyciu ME-U lub innego huba PoE).

„Obserwujemy zapotrzebowanie na miksery personalne w salach koncertowych oraz w firmach rentalowych – realizatorzy oraz muzycy chcą kontrolować poziom dźwięku na scenie i jak najefektywniej wykorzystywać czas na próbach. Nasze miksery ME-1 są świetnym rozwiązaniem w przypadku większych i bardziej doświadczonych zespołów, jednak wielu klientów pytało nas o bardziej przystępne rozwiązanie dla początkujących użytkowników. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest właśnie ME-500” – skomentował Ben Morgan, Live Sound Product Manager w Allen & Heath.


PRODUCENT: Allen & Heath - www.allen-heath.com

DYSTRYBUTOR:Konsbud Audio - www.konsbud-audio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)