PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (4/2019)

archiwum
poprzedni

Fryderyki to bez wątpienia najważniejsza, polska nagroda muzyczna. Przyznawana jest przez Akademię Fonograficzną, w której zrzeszeni są muzycy, kompozytorzy, producenci, dziennikarze i przedstawiciele branży fonograficznej. W tym roku odbyła się jubileuszowa, 25. edycja gali wręczenia statuetek. Z tej okazji organizatorzy zdecydowali się odświeżyć formułę imprezy i wprowadzić do niej kilka nowości. Tegoroczna gala odbyła się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym a nie jak dotychczas w Warszawie w Teatrze Polskim. Po raz pierwszy także w gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu mogli wziąć udział nie tylko zaproszeni goście ale także szersza publiczność. Od strony technicznej była to skomplikowana i wymagająca realizacja. Organizatorom i wszystkim ekipom pracującym przy tym wydarzeniu udało się stworzyć widowisko z imponującą oprawą wizualną i koncertowym dźwiękiem, wykraczające poza typową produkcję telewizyjną.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (4/2019)

Clay Paky Sharpy Plus

Często słyszy się wśród realizatorów to samo pytanie: „co jeszcze wymyślą producenci?” Co rusz na rynku pojawiają się urządzenia, które posiadają zupełnie nowe, innowacyjne funkcje. Mowa tutaj na przykład o Robe T1 Profile, o którym pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów. Tym razem postanowiliśmy „zbadać” nowe urządzenia Claypaky, odświeżoną wersję dobrze znanego wszystkim modelu Sharpy.

LIGHT GO! Star Beam 150

Nowe technologie w świetle bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Jeszcze do niedawna wąskie wiązki światła były zarezerwowane tylko dla dużych produkcji telewizyjnych. By zrobić efekt wow, ze względu na specyfikę opraw, należy zastosować sporą ilość głowic typu beam. Dalej urządzenia należy przetransportować, przygotować konstrukcje, dystrybucje zasilania i odpowiedni sterownik do zarządzania całością. To wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami.

Flash Professional Vintage LED WASHER 12x30W...

Naprawdę miło było powrócić po dwóch latach do, co prawda, znanych mi już bazowych konstrukcji, ale opracowanych w nowej odsłonie zarówno z poprawionym oprogramowaniem jak i z designem określonym, jako vintage.

Midas PRO1

Midas PRO1 to konsoleta, której premiera datowana jest na rok 2012. W branży audio jest to czas odległy, jednak zamiarem niniejszego testu jest przewartościowanie rozwiązań dostępnych w tym właśnie modelu w czasie współczesnym, również pod względem rozszerzenia możliwości samej konsolety poprzez zastosowanie urządzeń dodatkowych, produkowanych przez firmę Klark Teknik.