PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (3/2019)

archiwum
poprzedni

Trudno wyobrazić sobie film bez towarzyszącej fabule i budującej odpowiedni klimat ścieżki dźwiękowej. To między innymi dzięki wybitnym kompozycjom muzycznym wiele dzieł filmowych stało się ponadczasowymi klasykami. „Dobry, zły i brzydki”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Misja”, „Koneser” czy „Frantic” - któż nie zna niezapomnianych ścieżek dźwiękowych z tych obrazów. Ich autorem jest Ennio Morricone, jeden z największych kompozytorów muzyki filmowej wszechczasów. Zdobywca dwóch Oscarów i twórca muzyki do ponad 500 filmów. Pod koniec stycznia Maestro wystąpił w Krakowie by wspólnie z polskimi fanami świętować swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Korzystając z tej okazji spotkaliśmy się z inżynierem dźwięku Fabio Venturim, związanym z Ennio Moricone od ponad trzydziestu lat, aby porozmawiać o kulisach realizacji koncertów na najnowszej trasie wielkiego mistrza.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (3/2019)

ChamSys QuickQ 10

Trzeba powiedzieć jasno, że jest wiele eventów, gdzie bardzo rozbudowany sterownik jest po prostu zbędny. I właśnie do takich celów stworzono rodzinę QUICKQ. Chyba nie można tu już nic dodać. Każdy świadomy realizator opanuje to urządzenie w pięć minut, a osoby które zaczynają swoją przygodę z oświetleniem na pewno nie przerazi ilość opcji. Nie oznacza to wcale, że nasz bohater nie jest funkcjonalny. Wręcz przeciwnie.

Behringer X-Touch One

Behringer przez 30 lat swojej działalności na rynku audio wyrobił sobie uzasadnioną rozpoznawalność. Firma dostarcza rozwiązania zarówno dla profesjonalistów, jak i użytkowników komercyjnych. Jedną z ostatnich nowości firmy jest X-Touch One. Niewielki ale pełen możliwości kontroler przeznaczony do pracy z programami DAW.

Primacoustic Paintables

Panele akustyczne Primacoutic z serii Paintables spiszą się świetnie wszędzie tam, gdzie potrzeba adaptacji akustycznej łączy się z poczuciem stylu i nowoczesnym designem. Do grona ich zalet możemy zaliczyć nienaganną jakość wykonania, dbałość o wytrzymałą konstrukcję oraz świetne parametry akustyczne.

JBL 306 MkII

JBL 306 MkII to monitor dedykowany do domowych pracowni, oferujący bardzo dobrą jakość dźwięku nie tylko w jednym punkcie, co docenią kompozytorzy/producenci/technicy, którzy często zmieniają pozycję i miejsce podczas pracy, chodząc od instrumentu do instrumentu, lub od jednego urządzenia do drugiego.