PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (2/2019)

archiwum
kolejny
poprzedni

Nightwish to założona w 1996 roku fińska grupa grająca symfoniczny metal. Muzyka zespołu opiera się na ciężkich riffach połączonych z operowym śpiewem, orkiestracjami, partiami chóralnymi, instrumentami klawiszowymi oraz folkowymi. Miks tak oryginalnej i pełnej różnych elementów muzyki jest nie lada wyzwaniem. Mieliśmy możliwość przekonać się o tym podczas ostatniego koncertu grupy w Polsce. W listopadzie ubiegłego roku Nightwish zawitał do Tauron Areny Kraków w ramach światowej trasy promującej dwupłytowy album kompilacyjny „Decades” wydany w ramach obchodów 20-lecia istnienia. Osobami odpowiedzialnymi za brzmienie zespołu podczas koncertów są między innymi realizator FOH Kimmo Ahola i inżynier systemu Erich Weihrauch. W rozmowie z naszym magazynem podzielili się szczegółami na temat zastosowanych rozwiązań, sposobie pracy i konfiguracji systemu na trasie. Wywiad polecamy nie tylko fanom grupy Nightwish.  

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (2/2019)

Audio-Technica AT2020/AT2020 USB+

W latach dziewięćdziesiątych, realizatorzy live zwykli mawiać, że jeśli upadnie mikrofon, trzeba sprawdzić jakiej był marki, bo schylać się warto tylko po produkty Shure i Audio-Technica. Wyroby japońskiego producenta od zawsze budziły zaufanie użytkowników, a AT2020 nie odbiega od reguły.

Chauvet Pro Ovation F 265 WW

Przyglądając się firmie Chauvet trzeba mocno podkreślić, że rodzina produktów z wspólnym przedrostkiem Ovation jest całkiem spora. Są to oprawy typu PAR, oprawy profilowe oraz urządzenia z soczewką Fresnela. Produktów (wraz z nowościami) w tej serii znajdziemy ponad 20, a dziś przyjrzymy się Fresnelowi oznaczonemu jako F-265 WW.

Pioneer DJ XDJ-RR

Rynek kontrolerów DJ-skich, dla niedoświadczonego klienta, wydaje się być nieprzebytą dżunglą nieznacznie różniących się od siebie modeli. Są jednak marki znane nawet nowicjuszom, od lat plasujące się w czołówce i wyznaczające kierunek dla reszty branży. Bez wątpienia zalicza się do nich Pioneer DJ oferujący innowacyjne, wysokiej klasy profesjonalne rozwiązania skierowane do różnego typu odbiorców.

Audac IMEO1

Audac IMEO1 to starannie zaprojektowane i solidne urządzenie oferujące dobrej jakości dźwięk a przy tym przyjazne w obsłudze. W naszej opinii sprawdzi się w instalacjach na terenie szkół, uczelni, restauracji, hoteli, a nawet w instalacjach domowych. Minimalistyczny i nowoczesny design połączony z bogatym wyposażeniem to niejedyne zalety IMEO1.