PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (1/2019)

archiwum
kolejny
poprzedni

Mayday to jedna z największych i dla wielu fanów wręcz legendarna impreza techno organizowana cyklicznie w katowickim Spodku. 10 listopada 2018 roku odbyła się jej dziewiętnasta edycja pod hasłem „We Stay Different”, na której – patrząc z perspektywy produkcji – pojawiło się kilka nowości. Jedną z nich była obecność ekipy Fotis Sound, której powierzono nagłośnienie głównego parkietu. Firma zdecydowała się zagrać w klasycznej, koncertowej konfiguracji lewo–prawo, wykorzystując do tego celu rozwiązania marki L-Acoustics. Efekt końcowy zachwycił zarówno organizatorów, jak i obecnych tego dnia miłośników muzyki elektronicznej.
Z początkiem roku postanowiliśmy wprowadzić w naszym magazynie kilka zmian. Mam nadzieję, że „Muzyka i Technologia” w nowym formacie przypadnie Państwu do gustu. Życzę milej lektury i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (1/2019)

HK Audio Elements Gala

Aktywne, mobilne i uniwersalne systemy nagłośnieniowe od wielu lat pozostają w czołówce, jeżeli chodzi o liczbę rozwiązań dostępnych na rynku. Jednym z bardziej znanych dostawców tego typu urządzeń jest bez wątpienia niemiecka firma HK Audio, którą kojarzy się również z wysokiej klasy systemami nagłośnieniowymi. Od 1979 roku bracia Hans i Lothar Stamer tworzą markę, która oferuje profesjonalne rozwiązania zarówno dla samodzielnych muzyków, jak i profesjonalnych zastosowań estradowych.

ZOOM F1

F1 to idealne rozwiązanie nie tylko dla dziennikarzy – urządzenie sprawdzi się w trakcie nagrywania prezentacji, szkoleń i różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Jakość przetwarzania i małe rozmiary są z pewnością jednymi z jego największych atutów – urządzenie zmieści się nawet w kieszeni. Urządzenie rejestruje sygnał czysty i naturalny, a dzięki dostępności różnych mikrofonów wzrasta liczba jego zastosowań. Nie bez znaczenia dla oceny końcowej jest intuicyjna obsługa, a także jego mała waga

Clay Paky Axcor Beam 300

Claypaky, jako mocny gracz na rynku, postanowił rozbudować swoją serię pod wspólną nazwą Axcor. Przypomnijmy, że obecnie w tej rodzinie mamy do wyboru cztery modele. Trzy z nich mają w symbolu oznaczenie 300. Są to spot, beam i wash. Jednak tylko spot i wash są oparte na tym samym, ledowym silniku. Mowa tu o stuosiemdziesięciowatowym module z temperaturą barwową 7000 K. Axcor Profile 900 (największe urządzenie z serii Axcor) to zupełnie inna kategoria.

Prolights RA 3000 Profile

Miniony rok był dla koncernu Music & Lights dosyć szczególny. Myślę tu o pewnym wydarzeniu, do którego odnosiliśmy się już na łamach MiT. Chodzi tu oczywiście o otwarcie nowej siedziby firmy, które było naprawdę bardzo spektakularne, a uczestniczyło w nim ponad osiemset osób. Właściwie można powiedzieć, że w nowych progach M&L gościła cała światowa śmietanka ludzi, którzy mają coś do powiedzenia w branży. To również okres, w którym M&L przygotował stosunkowo dużo premier swoich produktów. Na tar