PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (10/2018)

archiwum
kolejny
poprzedni

Ed Sheeran to niezwykle uzdolniony i, pomimo stosunkowo młodego wieku, dojrzały artysta. Jego talent mogliśmy podziwiać na początku sierpnia podczas dwóch koncertów na Stadionie Narodowym w Warszawie. Łącznie zgromadziły one prawie sto tysięcy widzów. Artysta zawitał do Polski w ramach światowej trasy „Divide Tour”, która rozpoczęła się 16 marca 2017 roku i ma trwać dwa lata. W jej ramach zaplanowano dwieście dziesięć koncertów, którym towarzyszy niezwykle rozbudowana produkcja. Potężny system nagłośnieniowy, naszpikowana multimediami scena i kilkaset punktów świetlnych tworzą niesamowite widowisko, które w końcowym efekcie przypomina kameralny, klubowy występ z jednym artystą w roli głównej. W niniejszym numerze prezentujemy rozmowę z Chrisem Marshem – realizatorem i szefem produkcji w jednej osobie, inżynierem systemu Charliem Albinem oraz technikiem systemu monitorowego i loopera Chewie Davidem White’em, podczas której opowiedzieli nam o szczegółach realizacji dźwięku na „Divide Tour”.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (10/2018)

Martin RUSH MH 10 Beam FX

Mam wrażenie, że firma Martin przeżywa swego rodzaju renesans. Po światowych sukcesach głowic z rodziny Encore Performance pojawiło się kilka ciekawych konstrukcji w znacznie tańszej klasie. Jedną z nich jest z pewnością Rush.

JBL 705P

705P to bez wątpienia budząca zaufanie, wysokiej klasy konstrukcja. Naszpikowane nowościami technologicznymi monitory oferują poszerzony „sweet-point”, wykluczający natrętne utrzymywanie tylko jednego położenia głowy. Wyposażono je między innymi w zupełnie nowe przetworniki, zaawansowane opcje DSP oraz zdalną kontrolę poprzez HiQnet.

Sennheiser ew300 G4

Obcując z nowym systemem Sennheisera, miałem uczucie przyjemnego déjà vu, które przeniosło mnie w miejsce, które już znam od lat w zakresie przetwarzania sygnału i konfiguracji, ale jednak dostępne w obecnych, trudniejszych czasach, gdzie solidne firmy oferują produkty na miarę bardziej zapchanego i trudniejszego w okiełznaniu eteru.

Evolights IQ 132 B

Evolights bardzo mocno pokazuje, do jakiego stopnia można obniżyć cenę na dość wysoką klasę produktów. I oto dziś stoi przede mną beam oparty na znanej lampie OSRAM z serii Sirius (HRI 132W), w sektorze cenowym zarezerwowanym wcześniej raczej dla amatorskich urządzeń.