PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (9/2018)

archiwum
kolejny
poprzedni

Skończyły się wakacje. Powoli kończy się również okres wielkich muzycznych festiwali, koncertów i imprez plenerowych. Okres związany z intensywną i ciężką pracą. Przejechanymi tysiącami kilometrów i przerzuconymi tonami sprzętu. Podobnie, choć tam wakacje trwają nieco dłużej, dzieje się w słonecznej Italii, gdzie na letnie miesiące swoją trasę promującą nową płytę „Prisoner 709” zaplanował Caparezza, włoski artysta łączący w swojej twórczości brzmienia hip-hopu, rapu i rocka. System nagłośnieniowy na trasie Caparezzy opierał się na rozwiązaniach dBTechnologies, a jego trzon stanowiły nowe moduły ViO L212. Mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym z koncertów w Mediolanie, gdzie śledziliśmy przygotowania i obserwowaliśmy pracę ekipy technicznej. Przede wszystkim jednak mogliśmy posłuchać i sprawdzić praktyczne możliwości ViO L212. Wrażeniami z tego wydarzenia dzielimy się z Państwem w tym numerze.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (9/2018)

Clay Paky Axcor Spot 300

Bardzo nie lubię rozstawać się z urządzeniami takimi jak to. Myślę, że w realnej pracy chętnie będę powracał do Axcor Spot 300. Oczywiście nie jest to wymyślny spot z sześcioma pryzmatami, z tarczą animacyjną i z hybrydową optyką, zapewniającą jeszcze szerszy zakres zoomu. Axcor to po prostu dobrze działające szybkie, małe, mocne i proste urządzenie. Biorąc pod uwagę fakt, że to wyrób dopracowany jakościowo i stworzony przez Clay Paky – nic więcej nie trzeba dodawać.

Brighter Extreme 440 Pro

Po raz drugi w redakcji zagościła głowica opatrzona znakiem firmowym pochodzącym z Polski. Firmę tę starałem się przybliżyć naszym czytelnikom przy okazji testu innej głowicy, o symbolu Smart Spot 330 Pro. Dziś mam okazję zajrzeć do wnętrza urządzenia, którego źródło światła stanowi lampa wyładowcza Osram z serii Sirius.

Turbosound INSPIRE IP300

Cała seria iNSPIRE to kawał świetnej inżynierskiej roboty. iP300 jedynie potwierdza tę opinię. Gwarantuje wygodę obsługi i transportu, jest bardzo atrakcyjny wizualnie, no i, co chyba najistotniejsze, świetnie brzmi, jakkolwiek nie każda aplikacja jest dla niego odpowiednia. A i atrakcyjna cena, jak za sprzęt tak wysokiej klasy, skonstruowany i wytworzony przez renomowanego producenta, zachęca do zakupu.

IMG STAGELINE ECMS-90

IMG STAGELINE ECMS-90 to pojemnościowy mikrofon wielkomembranowy przeznaczony do zastosowań amatorskich i półprofesjonalnych. Doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy przy ograniczonym budżecie poszukują dobrze brzmiącego, solidnego i profesjonalnie wyposażonego narzędzia.