PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (6/2018)

archiwum
kolejny
poprzedni

Metallica: WorldWired Tour

Tak nazywa się trasa koncertowa promująca najnowszy i ostatni jak do tej pory album zespołu Metallica pt. „Hardwired… To Self-Destruct”. Trasa rozpoczęła się w lutym 2016 roku i zakończy najprawdopodobniej w marcu 2019 roku, a swoim zasięgiem obejmuje Ameryki Północną i Południową, Europę oraz Azję. W ramach europejskiej części zespół po raz kolejny odwiedził Polskę, goszcząc 28 kwietnia na jedynym koncercie w Krakowie. Było to niezwykle ciekawe nie tylko z muzycznego, ale i technicznego punktu widzenia wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć naszej Redakcji. Przyglądaliśmy się z bliska tej oryginalnej i wyjątkowo rozbudowanej produkcji, będącej swoistą wizytówką grupy. To dzięki zaangażowaniu wybitnych specjalistów i wykorzystaniu najlepszych rozwiązań technicznych koncerty legendy metalu brzmią i wyglądają tak spektakularnie.

 

 

 

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (6/2018)

Brighter Smart Spot 330 PRO

Mimo iż nie porównałbym tego urządzenia do głowic wyposażonych w dodatkowe funkcje, których ceny klasują się na poziomie 30 000 zł, uważam, że ten produkt jest bardzo konkurencyjny w segmencie zawodowych urządzeń średniej półki cenowej i powinien świetnie dopasować się do potrzeb polskiego rynku ze względu na nienaganną, bądź co bądź, jakość wykonania.

Proel Flash 12XD i 8XD

Nowa seria kolumn Proel Flash wydaje się być ciekawą propozycją i konkurencyjną alternatywą dla innych marek w tym przedziale cenowym. Za stosunkowo nieduże pieniądze dostajemy bardzo dobrze wykonany produkt, ze sporymi możliwościami. Brzmienie zestawów oznaczonych rozszerzeniem XD w żaden sposób nie wypacza sygnału doń zaaplikowanego, a wręcz daje się lubić.

Clay Paky K-eye S10 HCR

Zastanawiam się, czy to nie jest czasem firma, która najczęściej wywołuje moją zawodową euforię. Nie mogę wymienić wszystkich opraw, które spowodowały moje pozytywne zaskoczenie, ale było ich naprawdę sporo. Wymienię tylko kilka produktów, które królowały i nadal królują na światowych scenach. Z pewnością będzie to A.leda B-eye, Sharpy, Mythos i Scenius.

ZOOM L-12

Zoom L-12 to urządzenie o szerokości 445 × 282 × 71 mm, ważący zaledwie 2,53 kg. Parametry te stanowią dowód, że firma nie zapomniała o swojej mobilnej naturze, dzięki której można ich produkt wziąć jedną ręką, w niezobowiązujący sposób ustawić w miejscu, w którym będzie używany, i rozpocząć pracę.