PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (5/2018)

archiwum
kolejny
poprzedni

Za nami kolejna edycja targów Prolight + Sound we Frankfurcie. Pomimo przeciwności losu w postaci odwołanego lotu, naszej redakcji udało się szczęśliwie dotrzeć na miejsce. W mocno okrojonym czasie i prawdziwie sprinterskim stylu odwiedziliśmy pokaźną liczbę stoisk, aby zebrać dla Państwa ciekawe materiały, z których część prezentujemy w niniejszym wydaniu. Jak co roku pokazano wiele interesujących nowości oraz premier. Odbyły się także liczne seminaria i prezentacje, które często przybierały niezwykle oryginalną formę. Przykładem może być zaaranżowanie jednego ze stoisk w arenę cyrkową.

Jeżeli jesteśmy przy tematyce cyrkowej, polecam Państwa uwadze główny temat numeru poświęcony Cirque du Soleil, który w kwietniu po raz kolejny odwiedził Polskę. Ta niezwykła instytucja stanowi unikalny konglomerat sztuki cyrkowo teatralnej, a każdy spektakl to ogromna produkcja łącząca światło, dźwięk, rozbudowaną scenografię, barwne kostiumy, akrobacje i grę aktorską. Nasza redakcja miała przyjemność gościć za kulisami i porozmawiać z ekipą o szczegółach produkcji, wykorzystywanych rozwiązanych i zapleczu technicznym. Zapraszam do lektury.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (5/2018)

Prolights Aria 700 Profile

To kolejna oprawa Prolights, którą zaliczam do bardzo udanych. Sądzę, że zdobędzie sobie szybko zasłużoną pozycję na rynku. Błędem byłoby zaszufladkowanie Arii Profile jako oprawy teatralno-studyjnej. Choć już o tym wspomniałem, to warto to jeszcze raz podkreślić: Aria Profile jest również pełnowartościowym spotem, nadającym się na estradę.

ZOOM H1n

Zoom słynie z produkcji rejestratorów. Przez wiele lat firmie udało się stworzyć wiele znakomitych rozwiązań. Czy najnowszy rejestrator jest przełomowy i zostanie w pamięci użytkowników, a co najważniejsze – zainteresuje ich i spełni swoją rolę? Z pewnością tak.

Electro-Voice Evolve 50

Evolve 50 jest przenośnym systemem typu all-in-one, którego główną zaletą jest czytelność brzmienia, zaś na tle innych systemów „słupkowych” wyróżnia się w szczególności skuteczną emisją wysokiego zakresu pasma, tak na odległość, jak i na szerokość. Jest ciekawą propozycją dla muzyków oraz firm nagłaśniających eventy w zróżnicowanych miejscach, gdzie nie ma zbyt wiele czasu na ustawienie i konfigurację sprzętu.

QSC KS212C

Seria QSC K, a także jej nowe wcielenie, czyli K.2, to bardzo udane konstrukcje, zasługujące na równie wysokiej jakości i skuteczności wsparcie w najniższych rejestrach. I takież to właśnie wsparcie zapewnia im KS212C. System nagłośnieniowy, skonfigurowany np. z dwóch K12.2 i tyluż KS212C potrafi całkiem nieźle namieszać w stosunkowo niedużym klubie i z powodzeniem rozruszać publikę.

Radial SB1 / PRO48 / J48 /...

Radial Engineering to firma założona przez pasjonata będącego czynnym uczestnikiem rynku muzycznego, znającego jego potrzeby i wymagania. Dzięki temu dołożono starań, by każdy produkt wychodzący pod marką Radial spełniał oczekiwania użytkownika. Można śmiało powiedzieć, że w kategorii aktywnych symetryzatorów te spod znaku kanadyjskiej marki są najlepszymi produktami na rynku – każdy w swojej klasie.