PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (3/2018)

archiwum
kolejny
poprzedni

David Guetta to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów i producentów muzycznych na świecie. Status gwiazdy współczesnej muzyki tanecznej przyniosła mu współpraca z czołówką światowych artystów i liczne przeboje, dzięki którym zdobył dwie najbardziej prestiżowe nagrody przemysłu muzycznego, czyli Grammy. Pomimo wieloletniej obecności na scenie, wciąż pozostaje niezwykle aktywny i z łatwością zapełnia potężne stadiony oraz hale koncertowe na całym świecie. Ze względu na dużą liczbę koncertów Guetty od kilku lat realizacją poszczególnych elementów produkcji zajmują się równolegle dwie ekipy. Jednym z dwójki realizatorów FOH artysty jest Carlos Herreros, z którym mieliśmy okazję spotkać się 27 stycznia, przed występem francuskiego artysty w krakowskiej Tauron Arenie. W trakcie rozmowy opowiedział nam o przygotowaniach i realizacji koncertów Davida Guetty, konfiguracji systemu, a także procesie miksowania, który żartobliwie określa jako maste ring live.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (3/2018)

Allen & Heath SQ5

Allen & Heath SQ5 w zasadzie już przeszedł do historii… To pierwszy mikser (jak dotąd), na który czekałem z utęsknieniem od momentu premiery. Szybki rzut oka na specyfikację pozwolił mi na tyle mocno się nim zainteresować, iż podczas zagłębiania się w lekturze pierwszych danych napięcie i niecierpliwość rosły w lawinowym tempie. Wydawać by się mogło, że SQ to kolejna cyfrowa konsoleta miksująca na rynku i nie powinna wzbudzać aż takich emocji, lecz maluch od Allena pokazał, że może być inaczej.

Martin Vertical Fogger

Kolejny raz, przy kolejnym produkcie z rodziny Thrill muszę podkreślić jedną rzecz: nadal jest to Martin i choć z założenia są to produkty na każdą kieszeń, to i w tym wypadku stawiałbym na markowy produkt. Myślę, że przy prawidłowej eksploatacji (tu również mam na myśli specjalistyczne płyny) taka maszyna posłuży przez długie lata.

Turbosound iNSPIRE iP3000

Dla kogo iP3000 będzie odpowiedni? Moim zdaniem doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tego rodzaju system mobilny jest wystarczający. A zatem koncerty i występy w małych i średnich klubach, wesela i podobne w klimacie potańcówki, prelekcje, eventy firmowe itd. Oczywiście w wielu sytuacjach nie obejdzie się bez użycia zewnętrznego miksera, ale to już jest kwestia drugorzędna. Krótko mówiąc, produkt ze wszech miar godzien polecenia i zainteresowania!

Evolights IQ 420 H

Postanowiłem marce Evolights podwyższyć poprzeczkę, ponieważ zarówno po modelu IQ 280, jak i po opisywanym dziś IQ 420 widać, że nie są to amatorskie głowice. Pomimo niższej ceny w stosunku do uznanych urządzeń muszę przyznać, że i konstrukcyjnie, i pod kątem zastosowanych komponentów głowica IQ 420H nie odbiega od produktów, którymi zwykle posługują się profesjonaliści.