PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (1/2018)

archiwum
kolejny
poprzedni

Kto chciałby zostać milionerem? Przypuszczam, że na tak postawione pytanie większość naszych czytelników odpowiedziała by twierdząco. Istnieje wiele sposobów na zarobienie pierwszego miliona a szereg z nich można znaleźć np. w internecie. Na temat ich skuteczności nie będę się wypowiadał. Bez wątpienia jedną z prostszych metod jest udział w cieszącym się niesłabnącą popularnością teleturnieju "Milionerzy".

Dla jednych osób spełnieniem marzeń jest wygrana a dla innych sama praca na planie tego programu. Marcin Michna projektant i realizator światła, związany z „Milionerami” od samego początku, w trakcie wywiadu zdradził nam, że jedno z jego marzeń spełniło się podczas kręcenia drugiej edycji kiedy miał okazję pracować na oprawach marki Vari-Lite. Powrót teleturnieju na antenę po siedmiu latach był doskonałą okazją aby porozmawiać o rozwiązaniach technicznych na planie produkcji kiedyś i dzisiaj.

W imieniu całej redakcji składam Państwu najlepsze życzenia noworoczne i zapraszam do lektury niniejszego wydania.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (1/2018)

Audio-Technica ATM 350a

ATM350 to jeden z mikrofonów, który najczęściej gości w riderach, szczególnie przy okazji obecnych tam wpisów dotyczących instrumentów dętych lub smyczkowych. Jego zastosowanie jest jednak o wiele szersze, szczególnie teraz, gdy na rynku dostępny jest najnowszy model ATM 350a.

High End Systems SolaFrame Theatre

To jest właśnie to, czego oczekują realizatorzy, aktorzy, reżyserzy i choreografowie w przestrzeniach teatralnych. Głowica jest całkowicie bezgłośna. Całkowicie! Nie ma w niej ani jednego wentylatora. Pierwszy raz mogę z ręką na sercu powiedzieć, że przeszkadza mi system nawiewu w przestrzeni teatralnej oraz szum wentylatorów ze sterownika i komputera. Głowica jest włączona, metr obok i nic...

Soundcraft Ui24R

Oto produkt z zacięciem profesjonalnym, skrojony na miarę pewnych kompromisów, ale w trudnych warunkach potrafi bardzo pomóc dzięki palecie dostępnych funkcji. Stosunek gabarytów do możliwości jest w tym przypadku imponujący.

XTA APA4E8

Po dłuższej zabawie z APA z całą pewnością możemy stwierdzić, że jest to produkt celujący w rynek pro-audio. Jednostka proponuje właściwie bezkompromisową jakość dźwięku zarówno w kwestii przetworników AD/DA, samego DSP, jak i sekcji wzmacniaczy.