PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (10/2017)

archiwum
kolejny
poprzedni

Oddajemy w Państwa ręce październikowe wydanie Muzyki i Technologii, w którym  przedstawiamy kulisy realizacji dźwięku na trasie „Global Spirit Tour” zespołu Depeche Mode. Przed koncertem na Stadionie Narodowym w Warszawie spotkaliśmy się z realizatorami dźwięku zespołu – Antonym Kingiem i Sarne Thorogoodem, by porozmawiać o zastosowanych rozwiązaniach technologicznych i sposobie realizacji koncertów.

W tym numerze wracamy także do pełnego muzycznych wrażeń festiwalu muzyki reggae w Ostródzie, któremu przyglądaliśmy się od strony technicznej ze szczególnym uwzględnieniem systemu nagłośnieniowego pracującego na scenie głównej.

Prezentujemy również katowicki klub Energy 2000, który za sprawą przeprowadzonego na początku 2017 roku remontu stał się nie tylko najlepiej wyposażoną dyskoteką w Polsce, ale i jednym z niewielu klubów w Europie, gdzie pracują riderowe rozwiązania.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (10/2017)

Datapath FX4

Datapath FX4 to bardzo prosty w obsłudze procesor, a jednocześnie profesjonalne narzędzie obsługujące duże rozdzielczości z jeszcze prostszym, ale przy tym bardzo szybkim pod względem konfiguracji interfejsem.

Shure Axient AD

Axient wyznacza nowe trendy w dziedzinie systemów bezprzewodowych. Jednocześnie nazwa ta została nieco odczarowana, ponieważ do tej pory seria kojarzyła się z ogromnymi kwotami, którymi nawet duże firmy mogły być przerażone. Minęło parę lat, a technologia niegdyś dostępna dla wybranych jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Icon QCon Pro X

QCon Pro X jest kompatybilny ze wszystkimi DAW liczącymi się na rynku. Jego pancerna wręcz budowa gwarantuje bezawaryjną pracę przez wiele długich lat. Kontroler mimo nie wygórowanej ceny jest dobrze wyposażony i umożliwia rozbudowę liczby obsługiwanych kanałów w czasie rzeczywistym. Na rynku mamy wiele alternatyw. W praktyce jednak prezentowany ma wiele atutów, których brak konkurencji.

JBL VMA 160

JBL VMA 160 to dobra propozycja dla niedużych obiektów użyteczności publicznej, obiektów sakralnych, restauracji, barów i sal konferencyjnych, gdzie z pewnością podoła postawionym przed nim zadaniom i stanie się niezawodnym punktem każdej instalacji.

Rode NTR

RØDE NTR jest bardzo dobrze wykonany, uniwersalny i przede wszystkim oryginalny w swoim brzmieniu. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest to konstrukcja wyznaczająca charakter brzmienia współczesnej wstęgi.