PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (9/2017)

archiwum
kolejny
poprzedni

Deep Purple to zespół o statusie legendy, a przeboje takie jak „Smoke on the Water”, „Hush” czy „Black Night” potrafią zanucić nie tylko zagorzali fani starego rocka. W przyszłym roku zespół będzie obchodził pięćdziesięciolecie swojej działalności. Pomimo tak długiej obecności na scenie panowie wciąż są w dobrej formie, a ich muzyka nie utraciła świeżości. Udowodnili to podczas koncertów w Polsce w ramach pożegnalnej trasy o jednoznacznym tytule „The Long Goodbye Tour”. Przy okazji tego wydarzenia postanowiliśmy spotkać się z realizatorami dźwięku, aby porozmawiać o technicznym aspekcie trasy oraz o wypracowanym przed laty, charakterystycznym brzmieniu grupy, które wywarło ogromny wpływ na kolejne pokolenia artystów.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (9/2017)

Allen & Heath ZEDi-10FX

ZEDi-10FX jest kombinacją analogowego miksera wyposażonego w interfejs audio i pokładowe efekty. Kombinacja ta, idąca w parze z jakością przetwarzania, jest rozwiązaniem kierowanym do niezależnych muzyków oraz realizatorów nagłaśniających niewielkie eventy. Niezależnie, czy mikser używany jest w studiu, na scenie, czy w trakcie prac nad projektami w DAW – zapewnia nam znane i docenione przez setki realizatorów brzmienie marki Allen & Heath.

RME ADI-2 PRO Anniversary...

RME reklamuje ADI-2 PRO jako urządzenie dla trzech typów odbiorców. Hi-end, mastering i pomiary dźwięku. Jeśli chodzi o pierwszy zakres, to z powodzeniem można polecić to urządzenie każdemu melomanowi z bogatą wyobraźnią finansowo-techniczną. Urządzenie ładnie wygląda (co w hi-endzie nie jest bez znaczenia), gra doskonale i spełnia wszelki wymagania odnośnie formatu i połączeń.

Flash Professional Blinder LED 16X30W 4in1 COB...

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do efektu typu blinder opartego bardzo często na źródłach światła np. typu PAR36DWE. Jednak technologia ledowa na polu opraw typu floodlight i konkretnie w podgrupie blinderów sprawiła, że oprawa zwykle powieszona na froncie sceny i skierowana w publiczność może mieć zupełnie inne zastosowania. Z pewnością taką oprawą jest nowy produkt marki Flash. Dlaczego tak sądzę? Postaram się to wyjaśnić w trakcie całego testu.

dBTechnologies Ingenia IG4T

Po przeprowadzonych testach mogę z czystym sumieniem polecić zestawy IG4T z serii Ingenia. Są one dobrym wyborem na imprezy klubowe, gale, spotkania firmowe, konferencje i różnego rodzaju eventy organizowane zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i plenerze.