PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (6/2017)

archiwum
kolejny
poprzedni

Jak co roku na targach Prolight + Sound obecna była jedna z najlepszych  na świecie firm rentalowych – PRG. W przededniu rozpoczęcia targów mieliśmy okazję wziąć udział w kolejnej edycji rozdania nagród PRG Live Entertainment Award (LEA). Była to już jedenasta gala, podczas której rozdano nagrody m.in. w kategoriach: hala roku, stadion roku, klub roku, tournée halowe roku czy agencja roku. PRG LEA to typowo branżowa impreza, przygotowana z niezwykłą starannością m.in. przez Jerry’ego Appelta, jednego z najpopularniejszych i najlepszych realizatorów światła na świecie, który był odpowiedzialny zarówno za tegoroczną oprawę wizualną wydarzenia, jak również pokaz PRG podczas Prolight + Sound. Jerry opowiedział nam o swoich projektach, początkach kariery oraz współpracy z firmą PRG. Tak więc będzie nie tylko o sprzęcie.

Redaktor Naczelny
Dariusz Grzyb

Testy w numerze (6/2017)

Chauvet Pro Rouge R1 FX-B

Każdy z nas lubi nowe urządzenia. Odkrywanie ich możliwości jest czystą przyjemnością. Jednak w przypadku tego Chauveta eksplorowanie kolejnych funkcji i możliwości powodowało moje spore zaskoczenie. Duże brawa dla konstruktorów i pomysłodawców.

Behringer SD16/SD8

Firma Behringer w roku 2014 mocno zaznaczyła swoją obecność w tej przestrzeni produktem o jakże kultowym już oznaczeniu X32, a opisywane tu SD16 i SD8 są jedną z propozycji na jego rozbudowę.

Evolights Pixel Bar 1010

Pamiętam czasy, kiedy zaczęły pokazywać się na rynku pierwsze LED bary. Z czasem możliwości efektowe popularnych modeli stały się dość powszechne. Zestawianie ich na horyzoncie sceny i tworzenie ciekawych wzorów animacyjnych do dziś jest modnym elementem kreowania light designingu. Choć tego typu urządzenia (myślę tu o LED barach bez zoomu) nie bardzo nadają się do użytku jako naświetlacze, to jednak nader często można je spotkać przy eksponowaniu scenografii czy samych artystów – myślę tu o pod

XTA DP 448

Opisany tu procesor XTA DP448 nie jest szczególnie tani, ale cóż… dobre rzeczy muszą mieć swoją cenę. A DP448 to dobra rzecz. Umożliwia precyzyjne zapanowanie nad systemem nagłośnieniowym, a o to przecież tutaj chodzi. Nie grymasi, działa szybko i sprawnie, a obsługa jest w miarę wygodna.

ZOOM ARQ

Zoom ARQ to jedno z tych urządzeń, obok których trudno przejść obojętnie. Futurystyczny wygląd oraz liczba funkcji, które mogą przyprawić o zawrót głowy, sprawiają, że zdecydowanie wyróżnia się na tle innych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku.